دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تس دوربرویل ؛ سلفون

تس دوربرویل ؛ سلفون
-20 %
تس دوربرویل ؛ سلفون
  • موجودی: موجود
  • مدل: 165276 - 59/3
  • وزن: 0.50kg
1,000,000 ریال
1,250,000 ریال

تس

نویسنده: توماس هاردی
مترجم: مینا سرابی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 424
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1400 _ 1395 - دوره چاپ: 7 _ 5

 

مروری بر کتاب 

تس دوربرویل یکی از تکان‌دهنده‌ترین رمان‌های هاردی است. نداری خانواده، تس دوربی‌فیلد را به خدمت کسانی می‌کشد که گمان می‌رود از خویشان وی باشند... و آلک پسر جوان خانوادۀ خویشاوند وی را می‌فریبد... تس سرانجام با انجل کلر ازدواج می‌کند، و پس از ازدواج نزد وی به خطاهایی که مرتکب شده اعتراف می‌کند اما انجل، با این که خود معصوم نیست او را نمی‌بخشد...خانم سیمون دوبووار، فیلسوف فرانسوی این اثر را در مقام اثری مافوق فلسفی ستوده است.

توماس هاردی شاعر و نویسنده انگلیسی هنگامی که نگارش تس این شاهکار ادبی خود را به پایان رساند گفت:" بهترین استعدادم را در این کتاب ریخته ام." تس دخترک روستایی بسیار زیبا، معصوم و کم تجربه اولین فرزند خانواده فقیر و پر جمعیتی است که بخاطر جبران اشتباهی که در انجام آن او هم بیشتر از پدر و مادرش مقصر نیست پیشنهاد مادرش را برای گرفتن کمک یا شغلی نزد خانواده ای سرشناس و اشرافی که گمان می رود با آنها فامیلی دوری داشته باشند می پذیرد و به نزد آنها در دهکده مجاور می رود.

شخصیت های داستان همگی به حکم سرنوشت بسوی مقصد حرکت می کنند و خارج از همه اصول اخلاقی و اجتماعی به راه خود می روند و همین حکم برگشت ناپذیر، تس را دچار زحمت و محنت می کند.

آلک پسر خانواده که جانوری موذی و حیله گر است در نگاه اول فریفته تس می شود و برای او در خانه کاری دست و پا می کند. آلک که تس را بسیار فریبنده اما ساده و بی تجربه می بیند او را می فریبد و بعد به او پیشنهاد می دهد که در عوض ظلمی که در حق او کرده است به او ثروت فراوانی خواهد بخشید به شرط آنکه تس نزد او بماند. تس پیشنهاد بی شرمانه او را رد می کند، کارش را رها کرده و به زادگاه خود باز می گردد.تس مانند مخلوقی که نمی داند در مسیر رنج قرار گرفته است تصمیم به فراموشی ماجرای تلخ گذشته خود می گیرد بی خبر از اینکه سرنوشت با او سر ناسازگاری دارد.

در قسمت دوم داستان تس صاحب کودکی می شود که انگار سرنوشت برای زنده نگه داشتن تلخی ها و بی تجربگی ها و سادگی های گذشته او در دامان او می گذارد. کودک بیش از چند روز زنده نمی ماند. گویا به دنیا آمدنش تنها اهانتی زود گذر است به جامعه ای پلید، یا رنجی است که با مرگش، غمی زاید الوصف تقدیم مادر بیچاره اش می کند. کودک می میرد و ماجرای غسل تعمید قبل از مرگش ماجرایی است بس غم انگیز و خواندنی.

تس چند ماهی بعد از مرگ کودکش تصمیم می گیرد به جایی برود که کسی او را نشناسد و آنجا راحت تر به کار و فعالیت بپردازد و این مقدمه ای می شود بر رنج و محنتی دیگر که تقدیر برایش به ارمغان آورده بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات