منو
سبد خرید

تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی

تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
تسهیل التعلیم ؛ چاپ سنگی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 58154 - 114/6
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 65
0 ریال

تسهیل التعلیم

نویسنده: میرزاحسین خان مصباح السلطنه
ناشر: مطبعه ناصری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 210
اندازه کتاب: جیبی جلد سخت - سال انتشار: 1280 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

چاپ سنگی - مصور 

کتابیست شامل حکایات و داستان های قدیم فارسی در جهت تعلیم و تدریس جدید در مکاتب 

چاپ سنگی یا لیتوگرافی بیش از ۷۰ سال چاپخانه های ایران را در انحصار خود داشت. یکی از ویژگی های نسخه های چاپ سنگی که همواره مورد تأیید اهل فرهنگ بوده، خط آن‌ها ـ به خصوص خط نستعلیق ـ است که در چاپ این کتاب ها مورد استفاده قرار گرفته.

تفکر و اندیشه و تمایلات انسان او را بر آن داشت که به ثبت و ضبط وقایع و رویدادها بر روی اشیای مختلف از جمله استخوان، سنگ، چوب، ... بپردازد تا قادر به نگهداری از آن‌ها و پاسخگوی فطرت انسانی مبنی بر جاودان‌ماندن اندیشه ها باشد. بشر از مواد متفاوتی برای ضبط دانش استفاده کرده است.

در روند تکاملی ضبط اندیشه عواملی مانند دوام، فراوانی، دردسترس‌بودن، نرمی، سبکی، و کم‌حجم‌بودن مواد همواره مد نظر بوده است. نگارش در سیر تکاملی و تاریخی خود از حکاکی بر روی سنگ آغاز و بتدریج به ضبط بر روی طومار پاپیروس و سپس طومار چرمین و پوستی تغییر شکل داد و در انتها با اختراع کاغذ و پیدایش هنر خوشنویسی و نسخه‌نویسی، تا دوران چاپ به تکامل خود ادامه داد.

با پیشرفت صنعت و دانش، به کتاب های بیشتری احساس نیاز شد. اختراع ماشین چاپ پاسخی به این نیاز بود. ابتدا کتاب های چاپی سربی با حروف و وسایل ابتدایی منتشر گردید و سپس به دلیل هزینه بالای آن و پاره ای از مسائل، چاپ سنگی مرسوم گردید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات