كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ترکیه ؛ جغرافیا - اقتصاد - تاریخ - تمدن - فرهنگ

ترکیه

نویسنده: ژان پل رو
مترجم: خانبابا بیانی
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 314
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ : 1

کمیاب -  کیفیت : درحد نو ؛ واجد فرمان


مروری بر کتاب

جغرافیا - اقتصاد - تاریخ - تمدن - فرهنگ

ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه ‌است.

پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است.ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حساس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.

فهرست

جغرافیا
اقتصاد
فرهنگ
تاریخ
تمدن
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترکیه ؛ جغرافیا - اقتصاد - تاریخ - تمدن - فرهنگ

  • 550,000ریال

برچسب ها: ژان پل رو, خانبابا بیانی, تاریخ ترکیه, عثمانی, ترکیه, خاورمیانه, کتاب ترکیه ؛ جغرافیا - اقتصاد - تاریخ - تمدن - فرهنگ