كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ترور روزنامه نگار؛ محمد مسعود از تولد تا مرد امروز

ترور روزنامه نگار؛ محمد مسعود از تولد تا مرد امروز

نویسنده: فرید قاسمی
ناشر: امرود
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 152
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

از سپیده‌دم حیات مطبوعات در ایران تا 22 بهمن 1326 که «محمد مسعود» به قتل رسید، 34 تن از روزنامه‌نگاران ایرانی جان بر سر قلم نهادند و محمد مسعود قربانی شماره 35 تاریخ مطبوعات ایران محسوب می‌شود. درباره وی تاکنون آثار ارجمندی به نگارش درآورده‌اند. البته در این آثار جز یکی دو اثر به جای آن که به حیات اجتماعی‌اش بپردازند به حریم خصوصی او پرداخته‌اند.

آنچه نیز درباره مسعود نویسنده خوانده‌ایم بیش‌تر با داستان‌نویسی‌اش ارتباط دارد یا خاطره‌گونه‌هایی از روزگار روزنامه‌نگاری اوست و کم‌تر کسی به دقت و با نگاه پژوهشی حیات مطبوعاتی مسعود را با تاکید بر «مرد امروز» به ما نشان می‌دهد. کتاب حاضر از دو بخش مطبوعاتی و غیرمطبوعاتی تشکیل شده است. بخش نخست، از تولد تا سرانجام روزنامه‌نگاری محمدمسعود را دربردارد. در بخش دوم نیز سرگذشت پرفراز و فرود 32 سال از زندگی 46 سالة این روزنامه‌نگار مقتول به روایت وفادارانه و جانبدارانه یکی از نزدیک‌ترین دوستانش در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترور روزنامه نگار؛ محمد مسعود از تولد تا مرد امروز

  • ناشر: امرود
  • کد کتاب: 108774 - 31/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: فرید قاسمی, محمد مسعود, روزنامه نگاران ایرانی, زندگینامه, کتاب ترور روزنامه نگار؛ محمد مسعود از تولد تا مرد امروز