دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تروریسم صهیونیستی در فلسطین اشغال شده

تروریسم صهیونیستی در فلسطین اشغال شده

نویسنده: غازی خورشید
مترجم : حمید احمدی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 392
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

به انضمام: قتل عام در شاتیلا و صبرا

کتاب تروریسم صهیونیستی در فلسطین اشغال شده یکی از بهترین آثار مستندی است که در سالهای اخیر در زمینه شیوه های سرکوب صهیونیستی علیه ساکنان فلسطینی سرزمین های اشغالی به فارسی منتشر شده است. در این کتاب شیوه های گوناگون سرکوب شامل ترور، شکنجه، قتل، تجاوز به زنان، تبعید دسته جمعی، تخریب اموال و مصادره سرزمین های اعراب مورد ارزیابی قرار گرفته است. اکثر اسناد و مدارک جمع آوری شده، از منابع خود صهیونیست ها، اظهارات سردمداران صهیونیستی و نیز گزارشات روزنامه های غربی واسرائیلی و بخصوص گفته های اشخاصی به دست آمده است که خود در معرض این شکنجه ها و بدرفتاری ها قرار گرفته اند.

این کتاب در حقیقت دربرگیرنده سه قسمت عمده می باشد که خود به عنوان دو کتاب مستقل و یک گزارش مستند تکان دهنده از سوی موسسه مطالعات فلسطینی منتشر گردیده است.قسمت اول یعنی عمده ترین بخش تشکیل دهنده کتاب حاضر در اواسط دهه 70 به زبان انگلیسی تحت عنوان Human Right in Teb Occupied-Territories (حقوق بشر در سرزمینهای اشغالی) و نیز به عربی تحت عنوان (حقوق الانسان فی اراضی المحتله) از سوی مرکز تحقیقات فلسطینی در بیروت منتشر شده است.

قسمت دوم کتاب دربرگیرنده گزارش مستند و مفصلی است که پیرامون قتل عام هولناک بیش از 4000 فلسطینی در اردوگاههای شاتیلا و صبرا در سپتامبر 1982 تهیه شده است. قسمت سوم کتاب نیز همانند قسمت نخست در اوایل دهه 1970 توسط موسسه مطالعات فلسطینی تحت نام Who are Teb-Territories به زبان انگلیسی، و من هم الارهابیون (چه کسانی تروریست هستند؟) به زبان عربی در بیروت منتشر شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات