دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تروتسکی آن ها و تروتسکی ما

تروتسکی آن ها و تروتسکی ما

نویسنده: جک بارنز
مترجم: مسعود صابری
ناشر: طلایه پرسو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

تاریخ نشان داده است که سازمان های انقلابی کوچک نه تنها بی رحمانه در اثر جنگ و خفقان سنگ محک خواهد خورد، بلکه با فرصت هایی مواجه خواهند شد که بالقوه ویران کننده اند و بدون هرگونه پیش بینی_ و به شکل انفجارآمیزی در زمان اعتصابات و مبارزات اجتماعی، بروز خواهند کرد.

در چنین شرایطی، احزاب کمونیست نه تنها اعضای جدیدی را به سوی خود جلب می کنند، بلکه با سایر سازمان های کارگری همسو ادغام می شوند؛ بدین ترتیب رشد می کنند و به احزاب پرولتری توده ای تبدیل می شوند و برای رهبری کارگران و کشاورزان در جهت کسب قدرت قد علم می کنند.

این کتاب یک بررسی علمی از انقلاب های قرن بیستم است. انقلاب هایی که در بدو امر به لحاظ نیروهای محرک درونی شان دارای چشم انداز مشترکی بودند. اما، سرنوشت مشترکی پیدا نکردند. برخی، مانند انقلاب کوبا، به سوی سوسیالیسم پیش رفتند. اما، برخی دیگر، نظیر انقلاب های نیکاراگوئه و الجزایر، به سرمایه داری بازگشتند و از جوش و خروش افتادند. نویسنده استدلال می کند که تجارب این انقلاب ها چشم انداز تئوریک لنین را تایید کرده است و مبارزه تروتسکی، بعد از انقلاب روسیه و در دفاع از نظریات لنین، به چشم آن انداز تاریخی تداوم بخشیده است.

 

فهرست

• سنگ محک انقلا بهای زنده
• مارکسیسم، بلشویسم و بین الملل کمونیست
• درس های انقلاب روسیه
• میراث پروگراماتیک انقلابی و غیرقابل جایگزین
• حکومت کارگران و دهقانان
• پرولتریزه شدن و تداوم کمونیستی حال حاضر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات