كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ترفند پیغمبرسازان و دساتیر آسمانی

ترفند پیغمبرسازان و دساتیر آسمانی

نویسنده: علی اصغر مصطفوی
ناشر: بامداد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1 


کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 
مروری بر کتاب  

مولف در این کتاب کوشیده است ماهیت دولت استعماری انگلستان ( بریتانیای کبیر) و روند و ابزارهای گسترش قدرت آن در جهان را بررسی کند. برای این کار او به بررسی نقش مهم کارگزاران و ماموران رنگارنگ و گوناگون این دولت که به نام  مستشرق و باستان‌شناس و زبان‌شناس و یا در لباس  فرماندۀ نظامی و درویش و جهانگرد ، با هدف استثمار مردم مشرق زمین و ایجاد تفرقه های فکری و مذهبی، به کار تاسیس و پی افکندن مذاهب و فرقه‌های جعلی  گوناگون  سرگرم‌اند، می پردازد. شمار  این  مذهب‌ها و فرقه‌ها تنها  در هند بیش از چند صد دین و مذهب است، و بعضی از آنها   مانند «وهابیت» در عربستان  و کشورهای عربی پیروان بسیاری دارند.

در چند سده ی اخیر جهان شاهد یکی از خونخوارترین و مخرب ترین حکومت‌های جهان بشری بوده، حکومت بریتانیا که نام پر طمطراق! کبیر راه به یدک میکشد، اما به راستی ماهیت این حکومت چست؟ و ابزارهای گسترش این حکومت چه بوده است؟ کتاب "ترفند پیغمبر سازان و دساتیر آسمانی" به گزارش علی اصغر مصطفوی" در پی پاسخ‌گویی به این پرسش‌هاست، پاسخ‌هایی که فراتر از یک حکومت اروپایی، نمونه‌هایی از سایر حکومت‌های مغرب زمین  را نیز در خود جای داده است.

این مستشرقان که  بعضی از آنها خوشنام هم هستند و از نام آورترین آنها می توان به شخصی مانند «ادوارد براون» هم اشاره کرد، در ایران هم دست به چنین اقداماتی زده‌اند.  در دوره‌ای، خدایگانان انگلیسی با  یاری فرشتگان شرق‌شناس خود پیامبرانی مانند «محمدعلی  باب» را مبعوث کردند، و یا  کتاب  آسمانی کهنی مانند «دساتیر» را از دل زمان کشف کردند  و از آسمان لندن بر مردم ایران فرو فرستادند. این  توطئه — البته — خوشبختانه با هوشیاری بزرگانی  مانند میرزا تقی خان امیر کبیر به بار ننشست و از رسیدن به هدف شوم خود، که همانا ایجاد شکاف‌های عمیق مذهبی و ملی در میان ایرانیان بود، بازماند.

کتاب «ترفند پیغمبرسازان و دساتیر آسمانی» علاوه بر روشن کردن ترفندهای کشورهای غربی برای نفوذ در سامانه‌های سیاسی و اجتماعی کشورهای جهان، نقاب  از چهرۀ برخی از شرق‌شناسان نیز بر می‌دارد، شرق شناسانی که در چشم برخی از پژوهشگران معاصر چهره‌ای  خداگونه یافته‌اند و  باید  نظراتشان را از جان و دل، و بدون هیچ گونه شک و تردید پذیرفت و بنا به باورشان کسی حق گذرکردن از محدودۀ تعیین شدۀ آنها را ندارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترفند پیغمبرسازان و دساتیر آسمانی

  • ناشر: بامداد
  • کد کتاب: 114457 - 82/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی اصغر مصطفوی, ایران و انگلستان, ادیان, تاریخ اجتماعی ایران, ادیان دروغین, جامعه شناسی سیاسی, استثمار, پیامبران دروغین, باب, بهائیت, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ ادیان, کتاب ترفند پیغمبرسازان و دساتیر آسمانی