کتاب ترس غار فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات ناهید

ترس غار

نویسنده: علی صداقتی خیاط
ناشر: ناهید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 283
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب جلد سوم از آثار کودکان کانون های اصلاح و تربیت

این کتاب، داستان بچه‌های دروازه‌ غاره، نقاشی‌ها و داستان‌هاشان از برج‌ غار. همانجایی که تمام آرزوهاشان را می‌بینند و خود را به طرفش پرت می‌کنند. عمو خیاط در پیشگفتار گفته است که:

«هر کودکی که به خاطر چیزی تلاش کند و به علتی به خواسته‌اش نرسد، به جای اینکه دچار ناامیدی شود به برج غار می‌رسد. دیوار بلند و درازی که نه دری دارد، نه پنجره‌ای. نه کسی از آنجا بیرون آمده و نه کسی به آن وارد شده. کودکی که به خاطر چیزی تلاش کرده و به آن نرسیده برای لحظه‌ای گذشته را فراموش می‌کند و دور برج می‌چرخد. ناگاه در گوشه‌ای نردبانی پیدا می‌کند و با کنجکاوی از آن بالا می‌رود. بالای دیوار که رسید و داخل برج را دید از شادی فریادی می‌زند و از ته دل می‌خندد.بزرگتر‌ها که کودکی خود را فراموش کرده‌اند دیگر او را نمی‌بینند. حتی نمی‌دانند چه چیزی در داخل برج باعث خوشحالی‌اش شده. شما می‌دانید؟...

...فیروزه از آدم سیاه پوش می ترسد. از پارک رفتن می ترسد. در پارک بازی نمی کند. از چاقو می ترسد. فیروزه می ترسد وقتی از خیابان رد می شود ماشین سیاه او را بزند. او می ترسد گربه سیاه در خیابان دنبالش کند. او از دست کتک زدن داداش می ترسد. داداش چاقوی دسته سیاه دارد. چاقوی داداش دسته استخونی است. او می ترسد با چاقو او را بزند از خانه می ترسد. کوچه نمی رود. از مرد سیاه که از زیرزمین بیرون می آید می ترسد. از چاقوی بزرگ دسته سیاه می ترسد.

فیروزه، ۸ ساله، اول دبستان

کتاب سوم از این مجموعه به سیاق گذشته آماده شد ، البته نه با عنوان از پیش تعیین شده می ترسم بلکه با عنوان جدید ترس غاره. چرا که کودک دیروز در بستر زمان رشد کرد و نوجوانی را پشت سر گذاشت و به جویباری زلال بدل شد.جویباری که روزهای جمعه جامه یاوری می پوشد ، همراه و هم قلم می شود و شهرری و شوش و نعمت آباد را پشت سر می گذارد تا در دروازه های غار کودکی گم شده خود را جستجو کند و به التیام زخمهای درونش بپردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترس غار

  • ناشر: ناهید
  • کد کتاب: 97517 - 42/3
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 125,000ریال

برچسب ها: علی صداقتی خیاط, داستان های اجتماعی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب ترس غار