ترزا

ترزا

نویسنده: امیل زولا
مترجم: عمادالدین طباطبائی
ناشر: پیشرو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار:  1357 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

از بین روابط بین فردی که تشکیل‌دهنده بعد ضروری هستی ما هستند، روابط خانوادگی بخش مهمی از زندگی شخصی ما را در بر می­گیرند و تأثیر بنیادی بر تعادل روانی ما دارند و به این ترتیب است که دیگر روابط را تحت تاثیر قرار می­دهند: از جمله روابط حرفه­ای، دوستانه و همجواری. امیل زولا که از واقعیت روزمره برای نگاشتن آثار خود الهام می­گیرد، در رمان ترزا، این روابط را به خوبی به تصویر می­کشد. 

امیل زولا از پایه گذاران مکتب ناتورالیسم و از آزادیخواهان فرانسوی بود. به خاطر مشکلاتی مالی شدیدی که بعد از مرگ پدرش با آن روبه رو شد مجبور به انجام کارهای مختلف اداری شد.بعد از مدتی شروع به نوشتن ستونهای ادبی در روزنامه ها کرد.وی به صراحت از ناپلئون انتقاد می کرد و از مخالفان مذهب کاتولیک بود.از اولین آثار منتشر شدهِ وی نگارش زندگینامه خودش در سال 1865 است که مورد توجه منتقدان قرار گرفت.

شاید بتوان گفت جنجال برانگیزترین و به لحاظ سیاسی تاثیر گذارترین اثر وی J"accuse" (I Accuse!) (1898)" می باشد که نامه ای است سرگشاده به رئیس جمهور وقت فرانسه .نامه ی افشاگرانه و جنجال برانگیز زولا، باعث شد که قانون گذاران فرانسوی درسال 1905 امور مربوط به کلیسا را از دولت جدا کنند.به اتهام نشر اکاذیب دادگاه وی را به زندان محکوم کرد ولی زولا به انگلستان فرار کرد.زمانی به فرانسه برگشت که اتهام علیه وی به دست فراموشی سپرده شده بود.در بازگشت به فرانسه به نویسندگی ادامه داد و چندین اثر دیگر از خود به یادگار گذاشت.سر نجام امیل زولا در 29 سپتامبر 1902 در خانه اش در شهر پاریس در گذشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترزا

  • ناشر: پیشرو
  • کد کتاب: 80877 - 102/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها:  امیل زولا, عمادالدین طباطبائی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب ترزا