كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ترجمه یک فصل از آثار الباقیه

ترجمه یک فصل از آثار الباقیه

نویسنده: ابوریحان بیرونی
مترجم: اعتمادالسلطنه - ملاعلی محمد اصفهانی
به کوشش : اکبر دانا سرشت

ناشر: انجمن آثار ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 106
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو ؛ فاقد عکس ابتدای کتاب

 

مروری بر کتاب

ترجمه کتاب آثار الباقیه ابوریحان بیرونی است در ابواب مختلف علوم از جمله پزشکی - فلسفه - نجوم و غیره...

بوریحان محمد بن احمد بیرونی (زادهٔ ۱۴ شهریور ۳۵۲، کاث، خوارزم - درگذشتهٔ ۲۲ آذر ۴۲۷، غزنین)، دانشمند بزرگ و ریاضی‌دان، ستاره‌شناس، تقویم‌شناس، انسان‌شناس، هندشناس و تاریخ‌نگار بزرگ ایرانی سده چهارم و پنجم هجری است. بیرونی را بزرگ‌ترین دانشمند مسلمان و یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان ایرانی و همه اعصار می‌دانند. همین‌طور او را پدر علم انسان‌شناسی و هندشناسی می‌دانند...

یرونی که بر زبان‌های یونانی، هندی و عربی هم چیره بود، کتب و رسالات بسیار که شمار آنها را بیش از ۱۴۶ گزارش کرده‌اند نوشت که جمع سطور آنها بالغ بر ۱۳ هزار است.

مهم‌ترین آثار او التنجیم در ریاضیات و نجوم، آثار الباقیه در تاریخ و جغرافیا، قانون مسعودی که نوعی دانشنامه‌است و کتاب تحقیق ماللهند درباره اوضاع این سرزمین از تاریخ و جغرافیا تا عادات و رسوم و طبقات اجتماعی آن. بیرونی کتاب دانشنامه خود را به نام سلطان مسعود غزنوی حاکم وقت کرد، ولی هدیه او را که سه بار شتر سکه نقره بود نپذیرفت و به او نوشت که که کتاب را به خاطر خدمت به دانش و گسترش آن نوشته‌است، نه پول.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترجمه یک فصل از آثار الباقیه

  • 0ریال

برچسب ها: ابوریحان بیرونی, اعتمادالسلطنه, ملاعلی محمد اصفهانی, اکبر دانا سرشت, تاریخ علمی ایران, ادبیات قدیم ایران, طب سنتی, نجوم, فلسفه اسلامی, تاریخ تمدن ایران, کتاب های نایاب, کتاب ترجمه یک فصل از آثار الباقیه