كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ترجمه زهرالربیع

ترجمه زهرالربیع

نویسنده: سیدنعمت الله جزایری
ناشر: کتاب فروشی اسلامیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

دو جلد در یک مجلد

کتاب زهرالربیع مهم ترین مجموعه لطایف و حکایاتی است که در مورد دین و دینداران نوشته شده است، نو یسنده اش شیخ نعمت الله جزایری از مجتهدین دوران صفویه است. < این کتاب سالها به زبان عربی و صرفا در محدوده حوزه های علمیه چاپ می شد، حدود صد سال قبل این کتاب ترجمه شد ، اما همچنان فقط در شهر قم و در حوزه ها ی علمیه شناخته شده بود

ترس از خدا

حضرت علی مردی را دید که با عجله نماز می خواند. شلاقی بر او زد. مرد نماز بعدی را آرام خواند. حضرت گفت:‌کدام نماز بهتر بود؟‌مرد گفت:‌ نماز اولی بهتر بود، چون در آنجا ترس از خدا داشتم و در دومی از تازیانه تو می ترسیدم. 

عسل و ... 

پسری به معلم خود گفت: به خواب دیدم که به گه آلوده ام و روی تو عسل نشسته است. معلم گفت: این اعمال بد تو و اعمال خوب من است.پسر گفت بقیه خواب را بشنو؛ دیدم که تو با زبانت مرا می لیسی و من تو را می لیسم. معلم گفت:‌ خواب بدی دیدی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ترجمه زهرالربیع

  • ناشر: اسلامیه
  • کد کتاب: 93892 - 93/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدنعمت الله جزایری, داستان های مذهبی, داستان های طنز, کتاب های نایاب, حکایات, داستان های کوتاه, کتاب های نایاب, کتاب ترجمه زهرالربیع