منو
سبد خرید

تراژدی

تراژدی
-19 %
تراژدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148329 - 36/3
  • وزن: 0.20kg
320,000 ریال
395,000 ریال

تراژدی

نویسنده: کلیفورد لیچ
مترجم: مسعود جعفری
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه مکتب ها، سبک ها و اصطلاح های ادبی و هنری که این کتاب یکی از آن هاست در برگیرنده ی حدود سی کتاب مستقل از هم است که از میان کتاب های مجموعه the critical idiom برگزیده شده اند. این کتاب ها به مقوله های گوناگونی میپردازند: برخی به نهضت ها و جنبش ها و مکتب های ادبی، برخی به انواع ادبی و برخی به ویژگیهای سبکی و مانند این ها.

واژه ی تراژدی در زبان یونانی باستان به معنای سرود یا آواز بز است. ظاهرا این نوع ادبی شکل کمال یافته ی سرودخوانی ها و نغمه سرایی هایی است که در مراسم قربانی کردن بزی برای خدای باروری و کشت و زرع با آداب خاصی اجرا می شده است.

بعدها نمایش نامه نویسان یونانی در حدود قرن پنجم پیش از میلاد بازیگرانی هم بر این سرود خوانی ها افزودند و به تدریج تراژدی یونانی به اوج عظمت خود رسید. پس از افول فرهنگ کلاسیک یونان، در آستانه ی عصر مسیحی، کانون اصلی نمایش و تراژدی به روم منتقل شد. در قرون وسطا تراژدی یونانی و رومی جای خود را به تعزیه های مذهبی و ذکر و بازنمایی مصائب مسیح و قدیسان داد. در عصر رنسانس که همه ی نگاه ها دوباره به یونان و روم خیره شد، تراژدی کلاسیک نیز از نو احیا شد و زمینه ی شکوفایی تراژدی عصر جدید فراهم آمد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات