كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تراژدی و انسان

تراژدی و انسان

نویسنده: آندره بونار
مترجم: جلال ستاری
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 122
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتابی که ترجمه اش از نظر خوانندگان ارجمند می گذرد، نوشته یونان شناس بزرگ سوئیسی آندره بونار، استاد سابق دانشگاه ژنو است که مانند همه نوشته های پژوهشی وی درباره فرهنگ یونان باستان و ترجمه های مشهورش از تراژدی نویسان باستانی آن سرزمین زیبا و خواندنی است.

تفسیر استاد فقید از تراژدی های یونان باستان، انسان دوستانه است. تراژدی از دیدگاه وی، مجموع مقدرات محتومی است که بر وضع و موقع بشر، سنگینی می کنند. معهذا به زعم وی، شاعر یونانی، گرچه سختی و خشونت قوانین تقدیر را که حاکم بر انسان اند، آشکار می سازد، اما در بازپسین تحلیل، نیتش این نیست که ما را بترساند و به تن در دادن به آنها فراخواند؛ بلکه فقط برای اینست که بهتر بشناسیمشان و به برکت این شناخت بهتر، توانائیمان در ستیز با آنها بیشتر شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تراژدی و انسان

  • ناشر: میترا
  • کد کتاب: 109331 - 53/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آندره بونار, جلال ستاری, اساطیر یونان, تراژدی, روانشناسی یونگ, روانشناسی تحلیلی, روانشناسی اجتماعی, یونان باستان, مقالات اجتماعی, کتاب تراژدی و انسان