منو
سبد خرید

تراژدی مکبث

تراژدی مکبث
موجود نمی باشد
تراژدی مکبث
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 96195 - 113/4
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 13

تراژدی مکبث

نویسنده: ویلیام شکسپیر
مترجم: فرنگیس شادمان
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1382  - دوره چاپ : 11

 

مروری بر کتاب

ترجمه فارسی با متن انگلیسی

مَکبـِث عنوان یک نمایشنامه از ویلیام شکسپیر، نویسنده انگلیسی، است. این نمایشنامه، کوتاه‌ترین تراژدی و یکی از محبوب‌ترین آثار اوست.اساس تراژدی مکبث وقایع تاریخی اسکاتلند است اما شکسپیر موافق ذوق و طبع خویش تغییرهایی در آن داده و حوادث جنگ‌ها را به هم آمیخته‌است.

تراژدی مکبث شرح زندگی پر حادثه سرداری دلیر و لایق به نام مکبث است. دنکن، پادشاه شریف و مهربان اسکاتلند، او را از میان هواخواهان خود برمی‌کشد و به وی لقب و منصب می‌بخشد اما مکبث بر اثر تلقین جادوگران و وسوسه نفس و به اغوای زن جاه‌طلب خویش در شبی که پادشاه مهمان اوست او را در خواب به قتل می‌رساند و با این کشتن جهنمی برای خویش به‌وجود می‌آورد.

مکبث از آن پس گرفتار عذاب وجدان می‌شود چندانکه هر آهنگی و هر در کوفتنی او را هراسان می‌کند و تاثیر وقایعی كه بر او گذشته است به قدری است كه هنگام تنهایی جسد بی‌جان دنكن را در برابر خود مجسم می‌بیند. زبردستی شكسپیر در وصف حالات روحی مردی اسیر شهوت جاه‌طلبی مظهر خیانت و جنایت در حد كمالست.

مكبث كوتاه ترین تراژدی‌های شكسپیر است اما، به گفتة برادلی ادیب مشهور انگلیسی كه عقایدش در باب آثار شكسپیر حجت است، تاثیراتی كه از مطالعه و مشاهدة این تراژدی بزرگ حاثل می‌شود به قدری متنوع و شدید است كه ذهن انسان بیشتر به سرعت حدوث وقایع متوجه می‌گردد نه به كوتاه بودن این نمایشنامه. مكبث پرشورترین و شاید عظیم‌ترین و رعب‌انگیزترین اثر شكسپیر است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب