دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تراژدی فاوست

تراژدی فاوست

نویسنده: گوته
مترجم: حسن شهباز
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی سلفون  - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ جلد سازی مجدد

 

مروری بر کتاب 

و زندگانی نامه یوهان ولفگانگ فن گوته و معرفی آثار او

هینریش فاوست، دانشمند و استادی صاحب نام، می‌نشیند و سال‌های عمرش را حسابرسی می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که هم در علم باخته است و هم در زندگی. در مقام دانشمند بصیرت لازم برای دستیابی به نتایج مورد نظر را ندارد، و در مقام یک بشر هم نتوانسته از زندگیش لذت ببرد، توانش را نداشته است. در این لحظه دودلی و تردید، فاوست به مفیستو فلس (شیطان یا نماینده آن یا وسوسه) قول می‌دهد که اگر او را از این تشویش و نارضایتی خلاص کند، او روحش را به مفیستو خواهد داد.

قراردادی می‌بندند و با خون امضا می‌کنند و مفیستو فاوست را به راهی می‌برد که گمراهیش می‌نامیم، او را به سفری در سرزمین‌های مختلف همراه می‌برد، نگاهش را هم به روز مرگی باز می‌کند و هم به اسرار نهان، و او را گرفتار عشق دختری به نام «گِرِتشن» می‌کند، و به دست فاوست پایانی مصیبت بار برای این دلدادگی می‌نویسد.

محور اصلی نمایشنامه فاوست انسان است و ارتباط و وظیفه‌ای که انسان با خالق و کائنات دارد. مفیستو معتقد است که می‌تواند فاوست دانشمند معتقد را از راه به در برد و پروردگار مخالف این نظریه است. پس از آن بین مفیستو و فاوست آن قرارداد بسته می‌شود. فاوستِ گوته در ادبیات آلمان جایگاه بسیار بالایی دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات