كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تراژدی فاوست

تراژدی فاوست

نویسنده: گوته
مترجم: حسن شهباز
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی سلفون  - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ جلد سازی مجدد

 

مروری بر کتاب 

و زندگانی نامه یوهان ولفگانگ فن گوته و معرفی آثار او

هینریش فاوست، دانشمند و استادی صاحب نام، می‌نشیند و سال‌های عمرش را حسابرسی می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که هم در علم باخته است و هم در زندگی. در مقام دانشمند بصیرت لازم برای دستیابی به نتایج مورد نظر را ندارد، و در مقام یک بشر هم نتوانسته از زندگیش لذت ببرد، توانش را نداشته است. در این لحظه دودلی و تردید، فاوست به مفیستو فلس (شیطان یا نماینده آن یا وسوسه) قول می‌دهد که اگر او را از این تشویش و نارضایتی خلاص کند، او روحش را به مفیستو خواهد داد.

قراردادی می‌بندند و با خون امضا می‌کنند و مفیستو فاوست را به راهی می‌برد که گمراهیش می‌نامیم، او را به سفری در سرزمین‌های مختلف همراه می‌برد، نگاهش را هم به روز مرگی باز می‌کند و هم به اسرار نهان، و او را گرفتار عشق دختری به نام «گِرِتشن» می‌کند، و به دست فاوست پایانی مصیبت بار برای این دلدادگی می‌نویسد.

محور اصلی نمایشنامه فاوست انسان است و ارتباط و وظیفه‌ای که انسان با خالق و کائنات دارد. مفیستو معتقد است که می‌تواند فاوست دانشمند معتقد را از راه به در برد و پروردگار مخالف این نظریه است. پس از آن بین مفیستو و فاوست آن قرارداد بسته می‌شود. فاوستِ گوته در ادبیات آلمان جایگاه بسیار بالایی دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تراژدی فاوست

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 110903 - 1/3
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال

برچسب ها: گوته, حسن شهباز, نمایشنامه آلمانی, داستان های کلاسیک, مقالات ادبی, نقد ادبی, کتاب تراژدی فاوست