منو
سبد خرید

ترازوی هزار کفه

ترازوی هزار کفه
درحال حاضر موجود نمی باشد
ترازوی هزار کفه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 142208 - 55/5
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

ترازوی هزار کفه

نویسنده: پرویز رجبی
ناشر: پژواک کیوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 516
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

ترازوی هزارکفه كتابی است جامعه‌شناسانه با بهره‌گیری از حوادث تاریخی بدون وارد‌ كردن اتهام به مردم ایران در حوادث تلخ تاریخی، مسببین و موثرین در آن حوادث ناگوار تاریخی را معرفی و مورد بررسی و تحقیق قرار می‌دهد و اگر به ناهنجاری‌ها و سهل‌انگاری‌های اجتماعی اشاره دارد، آن را زاییده‌ی در حاشیه بودن مردم از سرنوشت‌شان در طول تاریخ و الغای شخصیت مهجور بودن و نیاز به قیم داشتن در طول تاریخ از طرف حكومت‌ها می‌داند.بدین جهت به جرأت می‌توان گفت این اثر با غنایی فرهنگی و اجتماعی كه در خود دارد شایسته‌ی كار آكادمیك می‌باشد.

نویسنده در پنج فصل از هشت فصل کتاب به تاریخ قبل از اسلام پرداخته است،زمانی که برای تعریف نو از خود ،آنرا نیز باید از نو تعریف کرد.نویسنده در این بخش ها بنای شناخت نهائ ایرانیان را مینهد همچنانکه از ابتدای پرداختن به اسلام خواننده را برای این شنیدن این نکته اماده می کند ،که این جنگی کهن است که ریشه در شرقی بودن شرقی و غربی بودن غربی دارد،و این سخن که گفت و گو نا شدنی است ،تا ریشه ها نشناسیم و ارزش ها را نسنجیم.

نویسنده برای دست یابی به این مهم از روشی کهن بهره میگیرد،روشی مشایی که گفت وگویی صادقانه با بیان گزاره هایی حکمی است ،روشی کهن در مشرق زمین،کهن تر از تاریخ اندیشه غرب تا انجا که امروز اندیشمندی منصف چون" پیتر کینگزلی" در کتاب"زوایای تاریک حکمت"به بیان دلایل خود میپردازد تا انجا که"پارمیندس"را حلقه انتقال حکمت شرق به غرب میداند،حکمتی که مادر فلسفه است ،فلسفه ای که عشق به سوفیا است،,عشقی صادقانه به خرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات