كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تذکره مرآه الخیال

تذکره مرآه الخیال

نویسنده: شیرعلی خان لودی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 370
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

همچنان که در دیباچه تذکره مرآه ‎‎الخیال آمده ‎است، این کتاب در واقع دایره ‎المعارفی است که در آن موضوعات گوناگونی همچون عروض و قافیه‎، صنایع شعری، تفسیر و تاویل، عرفان و تصوف، موسیقی، تعبیر خواب و... آمده است‎. مولف، این کتاب را به سال 1102 تالیف نموده و یکی از تذکره‎های معتبر زبان فارسی است‎. مصحح محترم نیز سعی بر آن داشته که یکی از بی‎ غلط‎ترین کتاب‎های چاپی جدید را به اهل کتاب ارائه کند.

کتاب تذکره مرآه الخیال در واقع دایره المعارف یا دانشنامه ای ست که مولف ، شیرعلی خان لودی ، در آن به بحث درباره موضوعات گوناگون پرداخته است ، و در ضمن موضوع اصلی کتاب ( تذکر شاعران ) مطالب دیگری هم آورده است .

مباحثی در زمینه خط و عروض و قافیه و صنایع شعری و انشا و نیز تفسیر و تاویل و عرفان و تصوف ، هم چنین دانش هایی مانند موسیقی وتعبیر خواب و فراست ( قیافه شناسی ) و طب و جغرافیا ، نیز عجایب دنیا و اخلاق ، همه در این کتاب طرح شده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تذکره مرآه الخیال

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 101108 - 64/2
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال
  • 340,000ریال

برچسب ها: شیرعلی خان لودی, مقالات ادبی, متون قدیم, تذکره, نقد شعر, عرفان اسلامی, تصوف, ادبیات تصوف, کتاب تذکره مرآه الخیال