كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تذکره جغرافیای تاریخی ایران

تذکره جغرافیای تاریخی ایران

نویسنده: واسیلی ولادیمیروویچ بارتولد
مترجم: حمزه سردادور
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 3

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مقصود از این کتاب، تذکره‌ی مختصری است در جغرافیای ایران و نسبته شرح مفصلتر نقاطی‌که در ادوار مختلفه مرکز حیات تاریخی ایران واقع شدند و حتی الامکان تشخیص درجه ارتباط حیات تاریخی با اوضاع جغرافیایی ایران...

واسیلی ولادیمیروویچ بارتولد معروف به «ویلهلم بارتلد»، (۱۸۶۹ - ۱۹۳۰) ترکشناس و ایرانشناس نامور روسی بود.
از وی کتاب‌های متعددی در زمینه بررسی‌های ایرانی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها «جغرافیای تاریخی ایران» نام دارد. اکثر مورخان اسلامی نسبت به نام بارتولد آشنا هستند. خانواده بارتلد که آلمانی- روسی بود در آغاز تولد، نام ویلیهم را بر وی گذاشت.

بارتلد از همان اوائل که در دانشگاه سنت پترزبورگ به کار مشغول شد و از سال ۱۸۹۶ میلادی به بعد به تدریس و پژوهش‌های تاریخی و جغرافیای روزگار باستانی آسیای میانه پرداخت. بارتلد در نگارش مقالات و ویراستاری دانشنامه اسلام در ویراست اول آن نقش عمده‌ای بر عهده داشت. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تذکره جغرافیای تاریخی ایران

  • ناشر: توس
  • کد کتاب: 97138 - 201/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: واسیلی ولادیمیروویچ بارتولد, حمزه سردادور, جغرافیای ایران, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب تذکره جغرافیای تاریخی ایران