منو
سبد خرید

تحول شعر فارسی

تحول شعر فارسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تحول شعر فارسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 110958- 2/4
  • وزن: 0.80kg
  • UPC: 80
0 ریال

تحول شعر فارسی

نویسنده: زین العابدین موتمن
ناشر: حافظ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 414
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1330 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

موضوعات اساسی و مهمی چون مساله سبک شناسی و نقد ادبی و علل پیدایش و ادوار و مکاتب مختلف و تاثیر حکومتها و ترقی یا انحطاط شیوه یا شیوه هایی در زمینه شعر و شاعری و موضوعات دیگر نظیر آن تقریبا در نوشته های گذشتگان مسکوت مانده است". همین موضوع موتمن را بر آن داشته است تا به این پرسش ها پاسخ گوید.

اقسام شعر فارسی، تحول قصیده ( از دوره سامانیان تا عصر حاضر) ، تحول غزل (از زمان پیدایش تا عصر دوران اخیر) و شرح لغات مشکل بخش های اصلی تشکیل دهنده این کتاب هستند.

زین العابدین موتمن 1293-1384 که در تهران زاده شد، نوه میرزا زین العابدین خان کاشانی ملقب به موتمن الاطباست؛ وی در رشته زبان و ادبیات به تحصیل ادامه داد و به دریافت دو لیسانس یکی در رشته ادبیات فارسی و دیگر در رشته زبان انگلیسی توفیق یافت و از سال 1320ش به استخدام وزارت فرهنگ درآمد پس از آن به فعالیت در جهت توسعه علوم ادبی در نشریات پرداخت که موجب تحسین و استقبال ادبای آن زمان قرار گرفت.

مؤتمن همچنین از پیشتازان رمان نویسی تاریخی به زبان فارسی است. علاوه بر آن مجموعه ای از گزیده های شعر صائب را به نام «گوهرهای راز از دریای اندیشة صائب» طبع و نشر کرده است.کتاب «تحول شعر فارسی» یکی دیگر از آثار اوست که در زمان انتشار بهترین اثر تحقیقی شناخته گردید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات