دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تحولات مذهبی یهود و مسیحیت در آغاز هزاره سوم

تحولات مذهبی یهود و مسیحیت در آغاز هزاره سوم

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: بوستان کتاب قم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 708
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب بررسی جامعی از وضعیت کنونی دو دین بزرگ الهی؛ یعنی مسیحیت و یهودیت به دست می دهد و با مطالعه آن می توان ریشه های بسیاری از کینه توزی ها نسبت به اسلام در غرب را به خوبی دریافت و با انحرافات اخیر ادیان مسیحی و یهودی آشنا شد.

در بخش نخست با عنوان «مسیحیت، آینده و جهانی شدن» عناوینی مانند چالش‌های دنیای مسیحیت و دیدگاه‌های آن درباره سایر مذاهب، مسیحیت در آمریکا، مسیحیت در چین و فلسطین، مسیحیت و جهانی شدن و نگاه از درون به آینده مسیحیت ديده می‌‌شود.مخاطبان در بخش دوم با عنوان «مسیحیت و روابط بین‌دینی با اسلام» می‌توانند با مطالبی مانند دیدگاه‌های مختلف مسیحیان درباره اسلام و آینده اسلام و مسیحیت از ديدگاه برخورد تمدن‌ها یا برخورد ادراکات آشنا شوند.

در بخش سوم با عنوان «صهیونیسم مسیحی، چالش آینده اسلام» موضوعاتی مانند تاریخچه و تحول تاریخی صهیونیسم مسیحی، ایدوئولوژی صهیونیسم مسیحی، راهبردهای سیاسی و امنیتی صهیونیسم مسیحی، تأثیر صهیونیسم مسیحی در نظام سیاسی آمریکا و چهارمین کنگره بین‌المللی مسیحیان در خصوص صهیونیسم مسیحی مطرح شده است.بخش چهارم با عنوان «یهودیت در قالب صهیونیسم» نیز تأثیر ویژگی‌های ذاتی یهودیان در نفوذ آنها، تلقین‌پذیری و استراتژی تکامل در گروه‌های یهودی، شکل‌گیری دولت یهودی و یهودیت و روابط بین مذهبی با مسیحیت بررسی مي‌پردازد.

فهرست

چالش های کنونی مسیحیت و آینده آن
چالش مسیحیت با اسلام
دیدگاه های مسیحیان درباره اسلام
گزینه های مسیحیت برای نفوذ در جهان اسلام
آینده اسلام و مسیحیت
صهیونیسم مسیحی به عنوان چالش آینده جهان اسلام
ایدئولوژی صهیونیسم مسیحی و تأثیر آن در نظام سیاسی آمریکا
حضور مبلغان مسیحی در جهان اسلام
نظریه برخورد تمدنها
روابط بین دینی مسیحیت با اسلام
اسرائیل و استفاده از صهیونیسم مسیحی برای مقابله با اسلام
و... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات