كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تحلیل رویا ، سه جلدی

تحلیل رویا 

نویسنده: کارل گوستاو یونگ
مترجم: آزاده شکوهی
ناشر: افکار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1200
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

یونگ برای شناخت تارو پود شخصیت آدمی، روش تحلیل رویا و تداعی آزاد را بکار می بندد و در این راه به تحلیل رویایی خاص اکتفا نمی کند بلکه به تحلیل سلسله ای از رویاها می پردازد و نتیجه گیری را به بعد از بررسی همه آنها وا می گذارد در کتاب حاضر نمونه عالی چنین روشی را می بینید.

بحث‌ درباره‌ی رویاهایی را که سال گذشته بررسی کردیم با این هدف ادامه می‌دهم که پیوستگی و تکوین آنها را نشان دهم، تکوینی که خود را با آشکار کردنِ نمادپردازی در ناخودآگاه بیمار نمایان می‌کند. به نظر می‌رسد هر کدام از این رویاها موجودیتی روان‌شناختی باشند که نتوان مفهومشان را در لحظه دریافت. آنها نمایش‌های کوچکی هستند که هر کدام مقدمه، موقعیت نمایشی، فاجعه و گره‌گشایی دارند ولی همچنان به نوعی بی‌تحرک‌اند. اما اگر مجموعه‌ای از نمایش‌ها را در نظر بگیریم متوجه حرکتی دَوَرانی یا مارپیچ در آنها می‌شویم.

علاوه بر این همه‌ی ما با دانستن اینکه می‌توانیم یک گمان نادرست را در رویاهای بعدی تصحیح یا تأیید کنیم احساس اطمینان و امنیت بیشتری داریم. با دنبال کردنِ رویاهای یک فرد خاص می‌توانیم به درک بهتری از تحلیل رویا برسیم. از آنجا که تعدادی از شما در دوره‌ی پیش حضور نداشتید باید ابتدا صاحب رویا را برایتان توصیف کنم. او یک اروپایی است اما بخش‌ عمده‌ی زندگی‌اش را در کشورهای غریب‌ گذرانده....

بحث درباره ی رویاهایی را که سال گذشته بررسی کردیم با این هدف ادامه می دهم که پیوستگی و تکوین آنها را نشان دهم، تکوینی که خود را با آشکار کردنِ نمادپردازی در ناخودآگاه بیمار نمایان می کند. به نظر می رسد هر کدام از این رویاها موجودیتی روان شناختی باشند که نتوان مفهومشان را در لحظه دریافت. آنها نمایش های کوچکی هستند که هر کدام مقدمه، موقعیت نمایشی، فاجعه و گره گشایی دارند ولی همچنان به نوعی بی تحرک اند.

اما اگر مجموعه ای از نمایش ها را در نظر بگیریم متوجه حرکتی دَوَرانی یا مارپیچ در آنها می شویم. علاوه بر این همه ی ما با دانستن اینکه می توانیم یک گمان نادرست را در رویاهای بعدی تصحیح یا تایید کنیم احساس اطمینان و امنیت بیشتری داریم. با دنبال کردنِ رویاهای یک فرد خاص می توانیم به درک بهتری از تحلیل رویا برسیم.

بار دیگر شاهد همانندی زندگی خود وی و زمان هستیم. من در حضور رویادیده بر این همانندی تاکیدی نکردم. در تحلیل عملی فرد مشتاق چیزهای بی درنگ است بنابراین من فقط به آن اشاره کردم. در آن زمان مساله ی مهمتر برای او این بود که ماشین را به کار اندازد. او به شدت اهل عمل است و علاقه اش به فلسفه مساله ای جانبی است، نوعی سرگرمی. به همین دلیل ناخودآگاه دوباره بر آن تاکید می کند، چون برای او لازم است تا آن هویت خاصِ زندگی و زمان و انرژی را ببیند. وقتی رویا بر یک درونمایه تاکید می کند فرد باید برگردد و به آن توجه کند. البته درونمایه های ویژه و افکار ویژه ای وجود دارند که آن قدر عمیق و گسترده اند که می توان ماه ها درباره ی آن ها صحبت کرد بی آنکه به سرانجام بحث رسید. هویت روانی یکی از آن مفاهیم است و بهتر است که به آن بپردازیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تحلیل رویا ، سه جلدی

  • ناشر: افکار
  • کد کتاب: 112586
  • موجودی: در انبار
  • 1,750,000ریال
  • 1,550,000ریال

برچسب ها: کارل گوستاو یونگ, آزاده شکوهی, روانشناسی یونگ, خواب دیدن, تعبیر رویا, روانشناسی تحلیلی, رویاها, کتاب تحلیل رویا