كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تحفه مخبری یا کار بیکاری

تحفه مخبری یا کار بیکاری

نویسنده: مهدیقلی هدایت مخبرالسلطنه
ناشر: مجلس شورای ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : خوب

مروری بر کتاب 


کتاب «تحفه مخبری، یا کار بیکاری»، منظومه ای است از«مخبرالسلطنه مهدیقلی هدایت» که در قالب مثنوی سروده شده و نخستین بار در سال 1333 خورشیدی در تهران به چاپ رسیده است.

«مخبرالسلطنه» در این کتاب، افکار سیاسی، اجتماعی و فلسفی خود را که حاصل مطالعات و سفرها و تجربیاتش بوده، به تفصیل بیان کرده است.

او ضمن بیان برخی افکار فلاسفه اروپا، به نقد و بررسی آنها نیز پرداخته است. به نظر می رسد او در این کتاب، از«سیر حکمت در اروپا» اثر«محمدعلی فروغی» متاثر نبوده و بیشتر مباحث فلسفی کتاب را، بر اساس دریافت ها و برداشت های خود از آثارغربیان، بازگو کرده است . به همین جهت«تحفه مخبری» منبعی ارزشمند در بررسی انعکاس فلسفه غرب در ایران، و برخورد اندیشمندان ایرانی آن دوره، در پذیرش و رد جوانب گوناگون آن است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تحفه مخبری یا کار بیکاری

  • ناشر: مجلس شورا
  • کد کتاب: 62436 - 96/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: تاریخ اجتماعی ایران, مهدیقلی هدایت مخبرالسلطنه, شعر فارسی, قاجار, مخبرالسلطنه, تاریخ ادبیات ایران, کتاب تحفه مخبری یا کار بیکاری