منو
سبد خرید

تجلی هنر در کتابت بسم الله

تجلی هنر در کتابت بسم الله
درحال حاضر موجود نمی باشد
تجلی هنر در کتابت بسم الله
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 70230 - 63/5
  • وزن: 3.00kg
  • UPC: 135
0 ریال

تجلی هنر در کتابت بسم الله

نویسنده: محمدمهدى هراتی
ناشر: آستان قدس رضوی
زبان کتاب: فارسی - عربی - انگلیسی
تعداد صفحه: 493
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو

 
مروری بر کتاب  

 وضوح الفن فی کتابه البسمله / مصور - چاپ نفیس
 
کتاب مجموعه ایست از کتابت « بسم الله » طی چهارده قرن از کلک خوشنویسان با ایمان و هنرمند 

کتب مقدس و آسمانی در طی روند رسیدن به دست و گوش پیروان ادیان الهی هر یک مراحلی را طی می‌کنند. از قدیم‌ترین بقایای کتب یهودیان و مسیحیان تا جدیدترین نسخ قرآن که در چاپخانه‌های تمام الکترونیک چاپ می‌شوند، می‌توان رنگی از حضور نیرویی مقدس را دید که در تمامی مراحل طراحی و چاپ و پخش تاثیرگذار است.

در این میان، قرآن کتاب مقدس آخرین و کاملترین دین الهی شرایط متفاوتی نسبت به دیگر کتب مقدس ادیان دارد. از معجزات این کتاب آسمانی عنوان شده که تمامی مخلوقات اگر جمع شوند، نمی‌توانند کلامی و کلمه‌ای را مشابه با آیات این کتاب بیاورند. یک چنین قولی راجع به این کتاب مقدس تکلیف را بر هنرمندانی که به سمت و سوی کار با آن و حول چاپ و نشر آن می‌آیند روشن می‌کند: هرگونه تغییر در آیات و کلمات گناه محسوب می‌شود. پس از این، سوال اینجاست که هنرمند که یکی از راه‌های خلق اثر در او نوآوری و ابداع و خلاقیت است، چگونه می‌تواند بی کمک ابزار اصلی‌اش خلق اثری هنری کند؟

هنرمندان تذهیب و کتابت قرآن که نگارگران و خوشنویسان چیره دست هر دوره از هنر اسلامی محسوب می‌شوند اما در طول تاریخ آثار هنری بسیار ارزشمندی را خلق نموده‌اند که توانسته در کنار کلام خداوند چشم را بنوازند و حاشیه‌ای باشند بر کلامی که روح را می‌نوازد.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات