كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تجلی اسطوره در دیوان حافظ

تجلی اسطوره در دیوان حافظ

نویسنده: محمد سرور مولایی
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 430
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تلقی عمومی از اساطیر، قصه ها و داستان های کهن، «مردگی» و به سخن دیگر «افسانه و قصه» بودن آن هاست. نادرستی چنین پنداری دیریست که اثبات شده است. اسطوره ها، قصه ها و داستان ها بر خلاف سالخوردگی، کهنه گی و خیالی بودن سرشار از زندگی، طراوت و تازگی و واقعیت اند.

زندگی مادی و معنوی ملت هایی که در مسیر تاریخ فراز و نشیب های بسیار دیده اند با این اسطوره ها، قصه ها و داستان های پیشین پیوندی استوار دارد و گذشت زمان نه تنها موجب فراموشی آن ها به دلیل افسانه و قصه بودن نشده است بلکه در هر دوره به گونه ای از عناصر، اجزاء و رموز و اسرار و پیام آن ها سود برده شده است.

به همین دلیل در روزگار ما تحقیق و بررسی و نقد قصه ها و اساطیر و داستان ها و حکایات از شاخه های مهم پژوهش شمرده می شود و تنها نه منتقدان و تحلیل گرایان آثار ادبی به تجزیه و تحلیل و بررسی و نقد آن ها کمر بسته اند بلکه محققان تاریخ و فرهنگ، باستان شناسان، مردم شناسان و جامعه شناسان و روانشناسان نیز برای کشف و درک بسیاری از نهفته های انسان به این سرزمین پر رمز و راز و شگفتی روی آورده اند.

فهرست

داستان آدم
کشتی نوح و طوفان
داستان قوم عاد با هود
قصه صالح (ع) با گروه ثمود
داستان خلیل (ع) و نمرود
داستان یوسف
داستان موسی
نغمه ی داوودی
داستان سلیمان
زردشت
داستان حضرت عیسی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تجلی اسطوره در دیوان حافظ

  • ناشر: توس
  • کد کتاب: 95223 - 26/2
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال

برچسب ها: محمد سرور مولایی, نقد شعر, اساطیر ایران, حافظ, تاریخ ادبیات ایران, اساطیر, سمبولیسم, کتاب تجلی اسطوره در دیوان حافظ