کتاب تجلی احساس فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب نقاشی ، عکاسی ، گرافیک انتشارات انجمن هنرهای تجسمی ایران

تجلی احساس

مقدمه: منصوره حسینی
ناشر: انجمن هنرهای تجسمی ایران
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 252
اندازه کتاب: خشتی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ پایین روکش جلد کتاب زدگی دارد.

 

مروری بر کتاب

منتخبی از آثار نقاشی زنان ایران ؛ مصور - گلاسه - رنگی

نیمی از جمعیت هر جامعه را زنان تشکیل میدهند؛ بدین ترتیب در توانمندی و توسعة هر جامعه نقشی تعیین کننده دارند. زنان قرن حاضر در تمام زمینه های جامعه حضور داشته اند؛ به گونهای که دیگر نمیتوان رد پای آنها را نادیده گرفت. در این میان، نقش زنان در عرصه های هنری نیز روز به روز در حال افزایش است؛ به طوریکه شاهد حضور پررنگ زنان هنرمند در نمایشگاه تجلی احساس طی سالیان متمادی بوده ایم.

با توجه به اهمیت نقش زنان در هنر، به ویژه هنر نقاشی، نویسندگان به دنبال پاسخ به سؤال های زیر هستند: در آثار ارائه شده در نمایشگاه تجلی احساسبه چه موضوع هایی پرداخته شده است و آیا زنان نقاش، به مدرنیسم گرایش داشته اند؟
برای پاسخ به این سؤال ها، آثار هنرمندان بر اساس موضوع مشترکی که در شش دوره به نمایش درآمده بود، تفکیک شد و مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاکی از آن بود که آثار زنان نقاش معاصر ایران در نمایشگاه تجلی احساس، طبیعت، طبیعت بیجان، آبستره و تجرید و نگارگری مورد توجه هنرمندان قرار گرفته است.

همچنین، در دوره های پایانی نمایشگاه، شاهدگرایش هنرمندان به سبکهای مدرن هستیم. زنان هنرمند در هنرهای تجسمی به جایگاه هنری بسیار خوبی رسیده اند و تحت تأثیر فرهنگ و جهان بینی آن جامعه اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تجلی احساس

  • 400,000ریال
  • 350,000ریال

برچسب ها: لیلا آشتیانی پور, کتایون آقاشاهی, رویا احمدی, منصوره اسدی, فرشته اصفهانی, طراحی, نقاشی ایران, زنان نقاش, نقاشان ایران, نقاشی, کتاب تجلی احساس