دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تجلیات عرفان در ادبیات فارسی

تجلیات عرفان در ادبیات فارسی
درحال حاضر موجود نمی باشد

تجلیات عرفان در ادبیات فارسی

نویسنده: لطفعلی صورتگر
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

رساله ای که اینک مورد مطالعه دانشمندان و دانشجویان فرزانه رشته زیان و ادبیات فارسی دانشگاه قرار می گیرد درباره تجلی عرفان در ادبیات کشور ما برشته تحریر درآمده است. ادبیات بدون تردید با انجام دادن هرگونه خدمتی توانا و نیرومند است و هر دانشمند زبان شناس و مورخ یا فیلسوفی از خوان بیدریغ آن نصیب فراوان برده است. 

کتاب حاضر مقالاتی است درباره تجلی عرفان در اشعار شاعران مختلف. توجه نویسنده در این کتاب به اندیشه‌هایی است که از دوران پیش از اسلام تاکنون ذوق سخن‌گستران و متفکرین ایرانی را برانگیخته و توجه به جهان حقایق و کوشش آدمی برای وصول به حقیقت مطلق است که ادبیات ایران مظهر و جلوه‌گاه آن بوده و افکار بلند عرفای بزرگ ما جهان بشریت را مسحور و مفتون کرده است.

کوشش نویسنده در این بوده که خبری از این سیر روحانی و آن مستی معنوی که مرد عارف بدان محشور بود را به شیفتگان آثار گرانبهای فارسی برساند. عرفان و ذوق ایرانی، مجدود بن آدم سنایی، شیخ فریدالدین عطار، مولانا جلال الدین محمد، فخرالدین عراقی، شمس الدین محمد حافظ، نورالدین عبدالرحمن جامی، باباطاهر عریان، شاه نعمت الله، هاتف اصفهانی، عبرت نائینی، حاج میرزا حبیب خراسانی، شیخ ابوسعید ابوالخیر، خواجه عبدالله اناصری و صفی علیشاه شاعران و عرفایی هستند که در این کتاب درباره آنها بحث و بررسی شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات