كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تجلیات ادیان یا علوم ارمغانهای دین

تجلیات ادیان 

نویسنده: علی اکبر امینی پاکدامن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 656
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

از عوامل مؤثر در شکوفایى علم و اندیشه در یک جامعه، گسترش بستر گفتگوها و مناظره ‏هاى علمى است و رشد کمى و کیفى هر دانشى زاییده تضارب آراى و تبادل اندیشه‏ ها مى ‏باشد. تکامل علم کلام نیز از این اصل مستثنا نیست . این گونه جریان هاى علمى باعث‏ شد تا نسبت‏به دلایل و براهین خداشناسى تعمق بیشترى شود و مسائل جدیدى چون وحى و ایمان، مساله تحقیق پذیرى و معنا دارى گزاره‏ هاى دینى، مسایل زبان دین، تکثرگرایى ادیان و غیر آنها به عرصه کلام اسلامى نیز پا نهد.

صرف نظر از بخشی از علوم که ناشی از افکار نوابغی چند مانند : ارشمیدس یونانی ، پاستور فرانسوی ، کخ آلمانی است کاخ شکوهمند تمدن عصر حاضر را عمد تا علم و فرهنگی ساخته که مولود معتقدات دینی جوامع قدیم خاور زمین مثل مصر ، فینیقیه ، کلده ، هند و ایران و نیز تعلیمات پیمبران اخلاقی و فلسفی و انبیا الهی است که از خلال مناسک دینی آن ها متجلی گردیده چون علم فلسفه و اخلاق و روانشناسی و تعلیم و تربیت ، اقتصاد و حقوق و جامعه شناسی ، ادبیات و شعر و سرود ریاضیات و هیات و نجوم ، طب و جراحی و تشریح و بهداشت ، شیمی و فیزیک و دارو سازی و استخراج فلزات و سفالگری ، هنرهای زیبای خط و مجسمه سازی و نقاشی و معماری و ....

در روزگار گذشته ادیان و مذاهب نسبت‏به یکدیگر هیچگونه آشنایى نداشتند و اگر کنش و واکنشى بین آنها برقرار مى ‏شد عمدتا مبتنى بر نوعى تعارض و کشمکش دینى و مذهبى بود و کمتر به بحث و گفتگو براى نیل به شناخت عمیق و یا رسیدن به تفاهم مى ‏پرداختند. ولى در یک قرن اخیر پژوهش هاى علمى در جهت درک و شناسایى دقیق‏تر ادیان به وجود آمد و اولین ارمغان این پژوهشها، نشان دادن وجود دعاوى متعارض در میان ادیان بود و در نتیجه ورود مساله‏ اى جدید در قلمرو فلسفه دین.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تجلیات ادیان یا علوم ارمغانهای دین

  • کد کتاب: 99356 - 12/1
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال

برچسب ها: علی اکبر امینی پاکدامن, تاریخ ادیان, ادیان, فلسفه دین, الهیات, تجلیات ادیان, کتاب های نایاب, کتاب تجلیات ادیان