دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تجربه های معنوی ؛ سه جلد در یک مجلد

تجربه های معنوی

نویسنده: نیکوس کازانتزاکیس
مترجم: مسیحا برزگر
ناشر: کتاب خورشید
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: خشتی لب برگشته - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 5 

 

مروری بر کتاب 

سه جلد در یک مجلد

این کتاب شامل مجموعه بیداری ، سفر و سکوت است که پیش از این در سه جلد مجزا منتشر شده است و به دلیلی پیوستگی موضوعی ، در یک جلد عرضه می شود.

“تجربه‌های معنوی”، بُمبی‌ست که فقط در دلِ آدم‌هایی نادر و کمیاب منفجر خواهد شد. کتابِ “تجربه‌های معنوی” را کسانی خواهند فهمید که برای استحاله‌ی ماده به روح تلاش و تقلا می‌کنند؛ یعنی ناجیانِ خداوند.

جهان گرم و دوست داشتنی و آشناست و بوی تن مرا می دهد.
جهان ، توامان ، عشق و جنگ است ؛ بی قراری شدید است و سرسختی و عدم یقین. 
آنچه مرا به طرفِ خود می‌کشد، انسان و زمین و آسمان نیست، بلکه آتشی‌ست که در سینه‌ی انسان می‌سوزد. من آتش‌پرستم، آتشی را می‌پرستم که در دلِ انسان روشن است. تجربه‌های معنوی، حدیثِ گرما و روشنایی این آتش است.

زمین ؛ این تو نیستی که فریاد می‌کشی. این صدای تو نیست که از سینه‌ی ناپایدارت بیرون می‌آید. این فقط نسل‌های زرد، سفید و سیاهِ انسانی نیستند که در قلبِ تو فریاد می‌کشند. همه‌ی زمین، با درختانش، آب‌هایش، حیواناتش، آدم‌ها و خدایانش، از درونِ تو فریاد می‌کشند.

زمین در مغزِ تو برمی‌خیزد و برای نخستین‌بار قامتِ خود را به تماشا می‌ایستد.
 زمین جانوری‌ست بزرگ، می‌خورد، به دنیا می‌آورد، حرکت می‌کند و به یاد می‌آورد. زمین گرسنه می‌شود، کودکانِ خود را به کامِ خویش فرو می‌برد , گیاهان، حیوانات، اندیشه‌ها ، آن‌ها را در میانِ آرواره‌هایش لِه می‌کند، و یک‌بارِ دیگر از بدنش عبور می‌دهد، آنگاه دوباره آن‌ها را بر خاک پرتاب می‌کند.

زمین آرزوهایش را فرامی‌خواند و چون مرغی که بر روی تخم‌هایش بنشیند، بر روی آن‌ها می‌نشیند. خاطره‌ی زمین، همچون طوماری، در من باز می‌شود، در همه‌جا گسترش می‌یابد و بر زمان غلبه می‌کند.

 این قلب نیست که در میانِ خون می‌جهد و می‌تپد، بلکه تمامی زمین است. او به عقب خیره می‌شود و صعودِ هولناک خود در هاویه را از سر می‌گیرد.
من بیابانِ بی‌نهایتِ بی‌کرانگی و ماده‌ی شعله‌ور را به یاد می‌آورم. من دارم می‌سوزم! من،‌ کاملاً تنها و سرگردان، از میانِ زمانِ سنجش‌ناپذیر و درک‌ناشدنی عبور می‌کنم و در برهوت فریاد می‌زنم.

فهرست

بیداری
سفر
سکوت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات