منو
سبد خرید

تتمه المنتهی ؛ وقایع ایام خلفا

تتمه المنتهی ؛ وقایع ایام خلفا
درحال حاضر موجود نمی باشد
تتمه المنتهی ؛ وقایع ایام خلفا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 97948 - 201/4
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 50
0 ریال

تتمه المنتهی 

نویسنده: حاج شیخ عباس قمی
ناشر: مرکزی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

جلد سوم منتهی الآمال

تتمه المنتهی فی وقایع ایام خلفا به ضمیمه کتاب طبقات خلفا و اصحاب ائمه و علما و شعرا 

یکی از کتب بسیار مفید و معتبر که تاکنون کمتر به زیور طبع آراسته گردیده کتاب تتمه المنتهی است که به قلم مرحوم آقای حاج شیخ عباس قمی که هم از جهت اهمیت موضوع که تاریخ خلفا و وزرا و علمای معاصر ایشان باشد و هم از جهت اتقان و اعتبار در میان کتب فارسی بی نظیر و بی مثل است.

مولف این کتاب نظر کلی او به کتب صحیحه معتبره بوده؛ به خصوص به کتا بهای اهل سنت و جماعت، مانند اسدالغابه و تاریخ طبری و کامل ابن اصیر و باقی تواریخ معتبره متقنه.

مجموعه حاضر در سه بخش کلی تنظیم شده است که عبارتند از:

"ذکر خلفای بنی امیه"، "ذکر خلفای بنی عباس و نوادر ایام و سیرت ایشان و مختصری از مقاتل الطالبین و تواریخ و فیات اعیان، مشاهیر و معارف روزگار که در ایام ایشان واقع شده"، و کتاب "طبقات خلفا و اصحاب الائمه و علما و شعرا".

...به نقل از کتاب حاضر، در روز فوت ولید مردم با برادرش سلیمان بن عبد الملک بیعت کردند و او مردی فصیح اللسان بود، او پیوسته جامه های قیمتی و لطیف می پوشید و مسجد جامع اموی را که ولید بنا کرده بود اتمام کرد و نماز ها را در اوایل اوقات بجا می آورد و در سابق خلفاء بنی امیه تاخیر می انداختند و آخر وقت می گذاشتند و سلیمان مردی اکول و پرخور بوده و گفته شده که در هر روزی قریب به صد رطل شامی طعام می خورده و گاهی طباخها جوجه مرغ برای او کباب می کردند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات