دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تبعید به شما

تبعید به شما

نویسنده: هیوا مسیح
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گزیده اشعار

هیوا مسیح متولد سال ۱۳۴۴ سراینده شعر سپید است و علاوه بر عرصه شعر در زمینه‌‌های نویسندگی، روزنامه‌نگاری، نقد سینما ، عکاسی ، تئاتر، مجسمه‌سازی و نقاشی نیز فعالیت دارد. او با انتشار کتاب «من از دنیای بی کودک می‌ترسم» شیوه ادبی جدیدی را که آمیزه‌ای از شعر و نثر ادبی بود معرفی کرد. هیوا مسیح شاعری است که با آمیختن شعر و نثر شیوه ادبی جدیدی را در ادبیات فارسی پایه‌گذاری کرد.

این مجموعه گزیده‌ای است از شعرهای شاعر كه دفترهای متعددی چون”هم‌چنان تا نمی‌دانم چه وقت”، “من سپر تمام مادران زمینم”، “همسایه! چیزهایی امشب به یادم می‌آید”، “شبانی كه دست‌های خدا را می‌شست”، “كتاب آب” و “كتاب هیچ” را شامل می‌شود.

هر دفتر خود،  چندین شعر را دربرمی‌گیرد كه بیش‌تر در قالب شعر سپید سروده شده‌اند. دو دفتر دیگر، یكی با نام “سطح نو”، سخنان شماس خراسانی، عارف قرن هیجدهم و دیگری “نازك‌پری”، كه ترانه‌ی بلندی به زبان عامیانه است، نیز ضمیمه‌ی كتاب است. اشعار كتاب در فاصله‌ی سال‌های 1367 تا 1385 سروده‌ شده‌اند.

از جمله این اشعار می‌توان به “بیا آواز بخوانیم”، “شاعر و مهتابی”، “شبانه كه می‌آید”، “بی‌صورت”، “جاده مرا دور می‌كند”، “من پر از حرف‌های مردمان از یاد رفته‌ام”، “من توام”، “شرمساری بزرگ”، “نومیدی هم زمزمه‌ای است” و… اشاره كرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات