تبارشناسی قومی و حیات ملی

تبارشناسی قومی و حیات ملی

نویسنده: اسماعیل یورد شاهیان
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 292
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

زمانی ، فرزانه ای تعریف مسئله را مهمتر از راه حل مسئله دانسته بود . دیر زمانی است که تغییر آحاد مسئله دگرگونی بنیاد حیات اجتماعی و فرهنگی شرایط تازه و نوینی را مقابل آدمی و جوامع انسانی نهاده است .

ما که اکنون هر روز با پدیده های تازه ای روبه رو هستیم . جهان هستی در حال تغغیر و دگرگونی است . پدیدار شدن امر ارتباطات ، انفجار اطلاعات در گستره ی نا محدود و زمان ، و شکستن مرزهای تفکر در لحظه و حال به حدی است مه دستاوردهای علمی و تحقیقی و تغییر نظریه ها را به آنی و لحظه و ثانیه ای رسانده است ،که فضا و جهان و دنیای تازه ای را به ما معرفی می کند ، و این سوال را مطرح می سازد که آیا جوامع ایستا یا در حال توسعه و غیر متعهد و ، مهمتر از همه ، جامعه و انسان ایرانی چقدر آمادگی پذیرش و توان برخورد با جهان تازه ا دارد .

زمان درازی نیست که اتحادیع اروپا شکل گرفته و رویای اروپایی متحد ، که روزی آرزوی ناپلئون و بسیاری از رهبران و مردم اروپا بود ، اکنون دیری است که به وقوع پیوسته است . و این اتحاد و پیوستگی در زدودن شق قومیت مداری و ایده مداری و جایگزین کردن آن با آرمانهای جامعه مدار و مردمسالار و پیوستگی انسانی در تمام زمینه های زیستی و فرهنگی و اجتماعی سیاسی - اقتصادی و امنیتی است .

در حال حاضر ، حرف از قوم و قومیت و سیره یک اندیشه و نظر و ایده مداری ، در حقیقت ، زنده کردن نوعی خاطره و احساس زیبای ازلی است که در چارچوب خاطره و ارتباط زیستی در یک جشنواره مطرح است و نه در جریان گردش امور روزانه جامعه .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تبارشناسی قومی و حیات ملی

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 71663
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اسماعیل یورد شاهیان, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی ملیت, فلسفه اجتماعی, ناسیونالیسم, انسان شناسی, تبار شناسی, ملی گرایی, کتاب تبارشناسی قومی و حیات ملی