منو
سبد خرید

تایپه

تایپه
درحال حاضر موجود نمی باشد
تایپه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 118254 - 32/2
  • وزن: 0.36kg
0 ریال

تایپه
نویسنده: هرمان ملویل
مترجم: پرویز داریوش
ناشر: به نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 362
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 118254

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی؛ عطف کتاب کمی زدگی داد

 

مروری بر کتاب

هرمان ملویل (۱۸۱۹ - ۱۸۹۱) نویسنده و شاعر امریکایی، که کتاب موبی­دیک او از شاهکارهای ادبیات امریکاست، از خانواده­ای مرفه بود. به ­دلیل ورشگستکی پدرش از سن دوازده سالگی به کارهای مختلفی پرداخت، و در هجده سالگی به کمک برادرش در کشتی ه­ایی که از نیویورک به لیورپول می­رفت توانست کاری پیدا کند؛ این آغاز زندگی دریایی ملویل بود که تقریباً تا بیست­ و ­پنج سالگی و بازگشت او به امریکا طول کشید.

این دوره از زندگی­اش، که باعث شد مدت­ها در کشتی­ها و سرزمین­ های مختلف باشد و با قبایل مختلفی زندگی کند، تأثیری شگرف بر او و آثارش می­گذارد چنانکه کتاب­­­ های اول او  تایپه خاطره­ نگاری این دوران و تصویرهای کتاب موبی­دیک وام گرفته از این ایام هست. او سپس در امریکا زندگی خود را از سر می­ گیرد و ازدواج می­کند. در دورۀ برای این­که خرج زندگی­اش را تأمین کند در روزنامه­ ها داستان کوتاه می ­نوشت که بارتلبی محرر یکی از آن­هاست و به مدت بیست سال نیز در اداره گمرک کار می­کند و در این دوره شروع به نوشتن شعر می­کند.

بیلی باد ، یکی از نوشته ­های درخشان او، که چند ماه قبل از مرگش دستنوشته­ اش را تمام کرد، تا سال­ها پس از مرگش منتشر نشد تا در ۱۹۱۸ ریموند ویور که مشغول نوشتن زندگی­نامه ملویل بود این اثر را پیدا و در سال ۱۹۲۴ چاپ کرد.ملویل در زمان مرگش به نویسنده­ ای فراموش­ شده از طرف جامعه تبدیل شده بود و تا ۱۹۲۰ که دوباره کارهایش ارزش واقعی خود را پیدا کردند در این فراموشی باقی ماند. 

ملویل با نوشتن داستان­های دربارۀ سرزمین­های دوردست و بیگانه مبتکر شیوه­ ی ادبی بود که بعدها نویسندگانی چون استیونس، پیرلوتی و سامرست موآم تحت تأثیرش قرار گرفتند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات