كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاکتیک های یادگیری بازی شطرنج کاسپاروف

تاکتیک های یادگیری بازی شطرنج کاسپاروف

نویسنده: بروسن پاندول
مترجم: ژیلا پویان
ناشر: بوستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 ~ 1384 - دوره چاپ: 4 ~ 2

 

مروری بر کتاب 

طرز تفکر و انتخاب مهره ها

کاسپاروف در ۱۹۸۰ به عنوان استاد بزرگی دست یافت، ۵ سال بعد با غلبه بر آناتولی کارپف قهرمان شطرنج جهان شد و تا سال ۱۹۹۳ هنگامی که به دلیل اختلاف با فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) مسابقه فینال قهرمانی جهان را با نایجل شورت استاد بزرگ انگلیسی خارج از حمایت فیده برگزار کرد این عنوان را در اختیار داشت.

کاسپاروف بالاترین ریتینگ کسب شده توسط یک بازیکن را با درجه ۲۸۵۱ داراست و این رکورد هنوز شکسته نشده است. همچنین وی به مدت ۲۵۵ ماه در صدر شطرنجبازان برتر دنیا قرار داشته است، بیشتر از هر شطرنجباز دیگری. کاسپاروف همین‌طور یازده جایزه اسکار شطرنج نیز به دست آورده که این رکورد نیز تا کنون پابرجا است....

گری کاسپاروف که جوانترین قهرمان جهان شطرنج میباشد به صورت الگوی طرفداران شطرنج و بازیکنان با تجربه شطرنج درآمده است به طوری که او به خوبی می تواند به تاکتیکهای جالبی دست بزند.تاکتیکهای کاسپاروف از حملات ساده چنگالی و مهار شروع شده و به مانورهای ظریف و ترکیبات جالب می انجامد.

هوش سرشاری که در زمینه کاربرد تکنیکها داشت،موجب شد که او به صورت یک قهرمان برجسته درآید.این کتاب که به مسائل تاکتیکی شطرنج میپردازد قهرمان جهان از همان روزهای رفتن به مدرسه تا زمان دست یابی به عنوان قهرمانی جهان تعقیب کرده و حرکات واقعی او را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهد.به علاوه به بررسی و آنالیز حرکات واقعی،تله ها و روشهای پایانی بازی که او و حریفانش در بیش از 140 بازی با آنها مواجه شده اند میپردازد.

خصوصیات بارز این کتاب عبارت اند از: تست کاسپاروف،امتحان شطرنج،که به بازیهای واقعی وابسته بوده و خواننده را به رقابت با کاسپاروف وا می دارد. شرح هر فصل که پیشرفت کاسپاروف را در جهان شطرنج نشان میدهد. اختصاص مبحث جداگانه به اصطلاحات تاکتیکی و بخش ضمیمه اختصار نویسی و نمودارهای مربوط به حرکت بازیکن سفید و سیاه که در سراسر کتاب به چشم می خورد.

حضور چشمگیر نویسنده این کتاب یعنی"بروس پاندول فینی"موجب میشود که خوانندگان عزیز با منطق مربوط به هر حرکت آشنا شوند به طوری که گویا در لحظه بازی در کنار قهرمان حضور دارند و به خوبی می توانند به افکار او پی ببرند.بخش اصطلاحات تاکتیکی و ضمیمه نیز به بازیکنان اجازه میدهد تا به نقاط ضعفی که در بازیشان وجود دارد،پی ببرند.

کتاب "تاکتیک های یادگیری شطرنج از کاسپاروف" یک کتاب بسیار دقیق است و خوانندگان عزیز برای اینکه بتوانند مهارت خود را در مقابل قهرمان شطرنج بسنجند و موجبات پیشرفت در بازی را فراهم آورند،میتوانند از مطالب آن استفاده نمایند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاکتیک های یادگیری بازی شطرنج کاسپاروف

  • ناشر: بوستان
  • کد کتاب: 99548 - 200/3
  • موجودی: در انبار
  • 240,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: بروسن پاندول, ژیلا پویان, شطرنج, کتاب تاکتیک های یادگیری بازی شطرنج کاسپاروف