دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ کوهنوردی ایران

تاریخ کوهنوردی ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد

تاریخ کوهنوردی ایران

نویسنده: داوود محمدی فرد , محمدعلی ابراهیمی
ناشر: سبزان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: وزیری سلفون  - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

کمیاب -  کیفیت : نو ؛ مزین به نوشته و امضای نویسنده (محمدعلی ابراهیمی)

 

مروری بر کتاب

مصور

.... نخستین صعود زمستانی در جهان کوه نوردی توسط ژان ژاک دومرگان، دانشمند و کوه نورد فرانسوی در سال 889 1 روی قله دماوند انجام پذیرفته و وی تا نزدیک قله صعود نموده و اولین تصویر مستند از مخروط قله را از خود به یادگار باقی گذارده است. اولین شب مانی تاریخ کوه نوردی جهان توسط مستر تامسون انگلیسی در سال 1836 و دومین آن در سال 1870 توسط کوه نوردان ایرانی در بلندترین ارتفاع آن زمان روی قله­ی دماوند به اجرا درآمده است .

در کتاب حاضر، تاریخ کوهنوردی در ایران به همراه اسامی کوهنوردان معرفی شده است .کتاب با تصاویری از قله‌های ایران و کوهنردان صعود کننده همراه است . این کتاب پر است از گوشه‌های سرشار از بحث و بررسی. مؤلف بر آن است که با ارائه این کتاب کوه‌نوردان اهل نقد و نگارش و خواهان پیشرفت این ورزش، برای اخذ نتیجه شایسته، نسبت به تفسیر تاریخ کوهنوردی کشور اقدام کنند و زوایای عدیده رویدادها را موشکافی و در جهت رفع نارسایی‌ها و ناملایمات ارائه طریق کنند. این کتاب در نوع خود کتابی کامل پیرامون تاریخ ورزش کوهنوردی کشور ایران است.


فهرست

گذری به تاریخ
قله دماوند، کهن‌ترین کوه صعود شده تاریخ
میراث کوهنوردی جهان
فدراسیون‌های کوهنوردی
کنگره‌های کوهنوردی
هیات‌ها و سازمان‌های کوهنوردی
بانوان پیشگام
فهرست منابع
اسامی 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات