كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ کامل ایران ، از تاسیس سلسله ماد تا انقراض قاجاریه

تاریخ کامل ایران

نویسنده: عبدالله رازی
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 602
اندازه کتاب: وزیری
سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 21

 

مروری بر کتاب

از تاسیس سلسله ماد تا انقراض قاجاریه

تالیف دکتر عبدا... رازی از جمله کتبی است در بیان تاریخ ایران از آغاز تا انقراض سلسله قاجاریه. این کتاب که با مقدمه محمد حسین آدمیت، درباره زندگی و تالیفات مولف فقید آغاز می شود بر دو بخش است:

بخش نخست پس از ذکر نکاتی مجمل در باب داستانهای ملی و تاریخ افسانه ها ی ایران که در شاهنامه فردوسی نیز به نظم آمده به سه فصل تقسیم می گردد:

فصل اول درباره سلطنت مادها، و
فصل دوم سلسله هخامنشی و بعد اشکانیان
و نیز فصل سوم پیرامون ساسانیان و اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آنان.

قسمت دوم کتاب شامل سه باب است که باب اول شامل شانزده فصل است که صدر اسلام و حمله مسلمان به ایران و سلسه های مختلف از جمله طاهریان و صفاریان تا اسمعیلیان و خوارزمشاهیان و وضعیت اجتماعی، علمی، ادبی، فرهنگی و دینی ایران تا حمله مغول را در بر می گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ کامل ایران ، از تاسیس سلسله ماد تا انقراض قاجاریه

  • ناشر: اقبال
  • کد کتاب: 113409 - 105/1
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 680,000ریال

برچسب ها: عبدالله رازی, اسلام در ایران, تاریخ پادشاهی ایران, تاریخ ایران باستان, تاریخ تمدن ایران, تاریخ شاهان ایران, کتاب تاریخ کامل ایران