كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ پیامبر اسلام

تاریخ پیامبر اسلام

نویسنده: محمدابراهیم آیتی
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 840
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 5

کیفیت : نو : پشت جلد کتاب کمی چرک شده است

 

 مروری بر کتاب 

تاریخی توصیفی و تحلیلی است از زندگانی رسول مکرم اسلام از تولد تا رحلت ایشان همراه با سنن و آیین مردم جزیره العرب در آن زمانکی از معتبرترین تواریخ که درباره شخصیت سترگ پیامبر اسلام ،اثری که شادروان محمدابراهیم آیتی، استاد فقید دانشگاه تهران؛ نگاشته است.

و اینک که بیش از 30 سال از فوت آن عزیز می گذرد،در اختیار مسلمین فارسى زبان عموما و اهل دانش و تحقیق در رشته‌هاى اسلام شناسى خصوصا قرار مى‌گیرد، مؤلّفى که دانشمندان قول او را حجّت مى‌دانستند و خصوصا در تاریخ یکصد سالۀ اول اسلام به گفتۀ استاد مرحوم مطهّرى او را صاحب‌نظرى کم نظیر یا حتّى بى‌نظیر مى‌شناختند، البتّه خوانندۀ ارجمند توجّه خواهد نمود که به علّت درگذشت ناگهانى مؤلّف، کتاب حتّى نسبت به دوران زندگى خود پیغمبر اکرم (ص) ناتمام ماند و تا پایان سال نهم هجرت را بیشتر شامل نشد و قضایاى مهمّ سال آخر حیات رسول گرامى اسلام از قبیل قضیّۀ حجّه الوداع، غدیر خمّ و حادثۀ فوت پیغمبر (ص) ناگفته ماند.

مرحوم مجتبی مینوی درباره این کتاب می نویسد: به عقیدۀ بنده کتاب بسیار ارزنده‌ایست و مرحوم آیتى از روى عشق و علاقه و علم و دقّت و تحقیق در باب آن کار کرده است و چاپ چنین اثرى که صورت مسودّه دارد و پاکنویس کردن آن به طورى که هیچ کم و کسر نشود و غلط و بیهوده در آن رخ ندهد، مستلزم عشق و علم و دقّتى نظیر عشق و علم و دقّت مرحوم آیتى است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ پیامبر اسلام

  • 450,000ریال
  • 300,000ریال

برچسب ها: حضرت محمد (ص), محمدابراهیم آیتی, تاریخ اسلام, اسلام, پیامبر اعظم(ص), کتاب تاریخ پیامبر اسلام