كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ پزشکی معاصر ایران

تاریخ پزشکی معاصر ایران

نویسنده: جواد هدایتی
ناشر: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 364
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

از تاسیس دارالفنون تا انقلاب اسلامی - مصور

مجموعه حاضر حاوی اطلاعاتی است درباره خدمات برجسته برخی از بزرگان، نیکو کاران و پیشگامان پزشکی در ایران و نیز خاطرات نگارنده درباره تاسیس دانشکده پزشکی دانشگاه ملی ایران در سال .1339افزون بر آن، تاریخچه دانشکده‌های پزشکی دانشگاه‌های مهم ایران، تحولات پزشکی در بخش خصوصی، تاریخچه نظام پزشکی ایران و نارسایی‌های بهداشتی، پزشکی و درمانی کشور تا پیش از انقلاب اسلامی، از دیگر مطالب این کتاب است .

کتب متعددی در زمینه‌ی تاریخ طب ایران، توسط اساتید فن و مؤلفان مختلف، نگاشته شده، ولی کتاب «تاریخ پزشکی ایران و سرزمین‌های خلافت شرقی» به طوری که مندرجات آن نشان می‌دهد، شاید تنها اثری باشد که تاریخ طب ایران را از روزگاران نخست تا قرن حاضر به تفصیل و به‌طور پیوسته معرفی می‌کند. تاریخ پزشکی ایران بیش از آن‌که یک اثر طبی باشد، حاوی تاریخ اجتماعی این منطقه است که ضمن آن، اشارات و مباحثی مربوط به تاریخ طب همراه با گزارش‌های تاریخی دل‌انگیز مطرح می‌شود و در عین حال نحوه‌ی پیشرفت و تحول این علم را در این پهنه نشان می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ پزشکی معاصر ایران

  • 0ریال

برچسب ها: جواد هدایتی, تاریخ پزشکی, تاریخ علمی ایران, تاریخ تمدن ایران, طب, تاریخ علمی ایران, کتاب تاریخ پزشکی معاصر ایران