منو
سبد خرید

تاریخ و مقررات جنگ در اسلام

تاریخ و مقررات جنگ در اسلام
تاریخ و مقررات جنگ در اسلام
200,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 98465 - 115/4
  • وزن: 0.43kg

تاریخ و مقررات جنگ در اسلام 

نویسنده: محمدکریم اشراق
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 430
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ : 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

در مکتب اسلام ، بعد عمل از بعد اندیشه جدا نیست. اسلام همانقدر که به اندیشه و اصول عقیده توجه دارد، عمل به مقررات و دستورالعمل ها را نیز در مد نظر می گیرد.اسلام، در واقع مابین عمل و ایمان، ایدئولوژی و جهان بینی ، استراتژی و تاکتیک ، از این جهت ، تفاوتی نمی نهد و همه را در مجموعه عقلایی رسالت خود، هماهنگ و همگون، با ارزشی همسان عرضه می کند.

واژه «جنگ » اگر چه ظاهری زشت و دهشت آور دارد ولی در مواردی دارای بار ارزشی مثبت می شود و هاله ای از تقدس به خود می گیرد; چرا که در مواردی حیات انسان و هر موجود دیگری از طریق جنگ با عوامل مخرب طبیعی یا انسانی دوام می یابد . به همین جهت، قوانین و امور مربوط به آن، ذهن بشر را در ادوار مختلف تاریخ، به خود مشغول داشته است .

در این میان، اسلام که دین جامعی است و برای تمامی شؤون فردی و اجتماعی انسان، پاسخی فراخور حال او دارد، به طور کامل و دقیق به این مساله پرداخته است . این مقاله، به تبیین نگاه کلی اسلام به جنگ و توضیح شرایط، مراحل، نتایج و برخی مسائل جانبی آن پرداخته است و شمه ای از تاریخ فتوحات اسلامی و نوآوریها و تاکتیکهای مسلمانان را در عرصه جهاد، بیان می دارد .

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب