كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ و فرهنگ زورخانه

تاریخ و فرهنگ زورخانه

نویسنده: غلامرضا انصاف پور
ناشر: اختران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 352
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور

نگارنده در این پژوهش به دنبال یافتن بنیادهای دیرین ورزش‌های کهن باستانی ایران در دورترین زمان‌هاست. مطالب کتاب با سیر تطور ورزش‌های گوناگون و آموزش‌های پهلوانی و جنگی، آداب و اصول اخلاقی عیاران و شاطران و هدف‌های آنان از قلمروی افسانه‌ها و دوران باستان شروع می‌شود و همراه بعضی مظاهر و عناصر زورخانه و ورزش زورخانه‌ای، تا سده‌های بعد از اسلام و هم‌چنان تا به آخر ادامه می‌یابد.

نویسنده هم‌چنین تلاش می‌کند تا گروه‌های اجتماعی زورخانه‌رو و علل اقتصادی آن را بشناساند تا مشخص شود زورخانه به کدامین گروه‌های مولد اجتماعی تعلق داشته و اینان چرا به زورخانه می‌رفته‌اند و پس از ساخته شدن و عمل آمدن در زورخانه به چه دسته‌هایی تقسیم می‌شدند.

ایران، این سرزمین افسانه‌ای، همواره به پایمردی دلیرانی توانسته از گزند دشمنان برهد که همه یکصدا بر این باور بوده‌اند که: «چو ایران نباشد تن مباد.» ایران، قلمرو خاطره و یادمان آیین پهلوانی و عیاری است. پهلوانان و عیارانی که در نیرو، راستی را پاس می‌داشتند و یکسر بیزار بودند از کژی و کاستی که هر دو همزاد سستی‌اند. بغض فرو خورده کوههای سر به فلک کشیده و دشتهای سرخ و لاله‌زار ایران‌زمین، یادآور خون پهلوانان و عیارانی است که هرگز از مرگ نهراسیدند و پای برهنه بر جاده‌ای از شمشیرِ خصم، جنگیدند و مرگ را در این راه سرانجامی نیک پنداشتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ و فرهنگ زورخانه

  • ناشر: اختران
  • کد کتاب: 115756 - 83/2
  • موجودی: در انبار
  • 580,000ریال

برچسب ها: غلامرضا انصاف پور, ورزش پهلوانی, ورزش باستانی, تاریخ ورزش ایران, زورخانه, کتاب تاریخ و فرهنگ زورخانه