کتاب تاریخ هیجده ساله آذربایجان یا سرنوشت گردان و دلیران فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات امیر کبیر

تاریخ هیجده ساله آذربایجان یا سرنوشت گردان و دلیران

نویسنده: احمد کسروی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 919
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 9

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

تاریخ هجده ساله آذربایجان یا سرنوشت گردان و دلیران

بازمانده تاریخ مشروطه ایران

تاریخ هجده ساله آذربایجان نوشته احمد کسروی کتابی است که بعقیده خود او ادامه کتاب تاریخ مشروطه میباشد. در این کتاب تحولات ایران در خلال مشروطه و بعد از آن مورد بررسی قرار میگیرد.در طول نزدیک به سه هزار سال تاریخ بیش و کم مستند ایران، کمتر دوره ای می توان یافت که درباره حوادث و مسائل تاریخی آن به اندازه دوره صد و پنجاه سال گذشته سند و مدرک و نوشته به جای مانده باشد.

دلیل این وضع متفاوت تنها نزدیکی آن به زمان ما نیست، بلکه حضور نوعی تلقی مدرن از تاریخ و وجود گونه ای خوداگاهی تاریخی در جامعه نیز به ثبت و ضبط و گزارش جزئیات رویدادها و شخصیتها اهمیتی ویژه بخشیده و تاریخ را، به گفته فرناند برودل، از حوزه فرمانروایان و نخبگان به حوزه مسائل و امور سرنوشت ساز اجتماعی انسانی مردم عادی و نقش آنان در تحولات تاریخی کشانده است.

شمار سفرنامه ها، خاطرات، یادداشتهای روزانه، نامه ها، خودزندگی نامه ها، تک نگاری ها و کتابهای مستقل تاریخی از این دوره به اندازه ای است که می توان کتابخانه قابل ملاحظه ای از آنها ساخت. در میان این اثار و اسناد تاریخ هجده ساله اذربایجان از جایگاه ویژه ای برخورداراست.

فهرست

بخش یکم گفتار یکم - شورش اسپهان و بختیاری 
گفتاردوم - شورش گیلان
گفتارسوم - آشفتگی کارها و پذیرفتن محمد علیمیرزاد مشروطه را ...
گفتارچهارم - پیشرفت گیلانیان و گشادن ایشان قزوین را و... 
بخش دوم گفتار یکم - از روز پنجم دی ماه 
گفتاردوم - روز دهم دی ماه 
گفتارسوم - در آمدن صمدخان به شهر 
گفتارچهارم - آدمکشیهای صمدخان 
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ هیجده ساله آذربایجان یا سرنوشت گردان و دلیران

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 94716 - 4/3
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال

برچسب ها: احمد کسروی, تاریخ سیاسی ایران, آذربایجان, تاریخ مشروطیت, مشروطیت, مشروطه, کتاب های نایاب, کتاب تاریخ هیجده ساله آذربایجان یا سرنوشت گردان و دلیران