کتاب تاریخ هنر مدرن فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب هنر انتشارات آگاه

تاریخ هنر مدرن

نویسنده: یورواردور هاروارد آرناسو​ن
مترجم: مصطفی اسلامیه
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 630
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو

 


مروری بر کتاب 

مصور - رنگی

هنر مدرن واکنش معنوى هنرمندان پیش‌تاز جوامع غرب در برابر دگرگونى‏هاى ناشى از انقلاب صنعتى بود، انقلابى که ره‌آورد ورود دانش از قلمروِ اندیشه به گستره‏ ى عمل بود و طى بیش از یک قرن ابتدا در انگلستان و سپس در دیگر کشورهاى اروپایى، امریکا و حتى ژاپن گسترش یافت و در هر مرحله امکانات تازه‏اى به وجود آورد، راه پیشرفت‏ هاى بعدى را هموار کرد، نیازهایى را پاسخ داد و خود نیازهاى تازه‏اى یافت.

همراه با این انقلاب، هنر مدرن بیشترین تأکیدش بر شکستن قراردادهاى کهن و سنت‏ هاى جاافتاده ‏ى پیشین و نوآورى است. مدرنیسم قریب به یکصد سال پا به پاى پیشرفت فناوریى و رشد جوامع صنعتى حرکت کرده و به زندگى و طبیعت و اشیای پیرامون آدم ‏ها اهمیتى نو داده است. هنر مدرن این اصل را همیشه محترم شمرده که اندیشه، انتخاب، نوآورى و شیوه‏ ى بیان هنرمند مى‏ تواند به اندازه‏ ى کشف دریچه‏ ى تازه ‏اى به زندگى و دوران انسان ارزش داشته باشد".

 تاریخ هنر مدرن از خاستگاه هنر مدرن سخن مى‏گوید، از تحولاتى که از سر گذرانده، و از اَشکالِ گوناگونى که به خود دیده است؛ وجه تفاوت آن با هنر پیش از خود را بازمى‏نماید و از چگونگى تداوم آن در حال حاضر سخن مى‏گوید؛ و در کل نشان مى ‏دهد که چگونه باید هنر مدرن را فهمید و از آن لذت برد. همه‏ ى این‏ها همراه شده ‏اند با تصاویر رنگى و سیاه‌وسفید بسیارى که خواننده را در فهم هر چه بیشتر و روشن‏ترِ هنر مدرن یارى مى ‏رسانند.

موضوع کتاب حاضر، شناخت سبک‌ها و مکتب‌های هنری معاصر در کشورهای غربی است. نگارنده، بعد از معرفی هنر مدرن در ایالات متحده امریکا، مکتب‌های هنری چهل سال اول قرن بیستم را برمی‌شمرد و درباره هر یک توضیح می‌دهد. جنبش «پرسی‌سیونیستی» (دقّت‌گرایان)، اوبژکتیویسم (عینیت‌گرایی) و «رآلیسم سوسیالیستی» (واقع‌گرایی اشتراکی) از جریاناتی هستند که در ابتدای قرن بیستم به وقوع پیوست. وی، سپس مکتب‌های اروپایی و امریکایی که منجر به شکل‌گیری فرمالیسم و بعد از آن، هنرهای مدرن در دیگر کشورهای غربی شد را ذکر می‌کند و سیر تحول هر یک را تا به امروز شرح می‌دهد. این کتاب با هدف آشنایی با مکتب‌های فکری قرن بیستم تدوین شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ هنر مدرن

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 92358 - 84/5
  • موجودی: در انبار
  • 1,000,000ریال

برچسب ها: یورواردور هاروارد آرناسون, مصطفی اسلامیه, تاریخ هنر, هنر مدرن, مدرنیته, نقاشی, مجسمه سازی, معماری, پیکره سازی, کتاب تاریخ هنر مدرن