تاریخ هنر به زبان آدمیزاد

تاریخ هنر به زبان آدمیزاد

نویسنده: جسی برایانت وایلدر
مترجم: آهنگ حقانی
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 3
کد کتاب: 114307

مروری بر کتاب

تاریخ هنر چیزی بیش از تعدادی تاریخ، اسامی ناآشنا، جنبش‌های پیچیده، و ایسم‌های مرموز است. طی پنجاه هزار سال، هر دوره رد پای خود را بر دنیا به یادگار گذاشته است. از اولین نقاشی‌های غاری گرفته تا سقف نمازخانه‌ی سیستین و از موزاییک‌های بیزانسی ایاصوفیه گرفته تا نقاشی‌های گرافیتی ژان میشل باسکیت، تاریخ هنر داستان تکامل و تطور اندیشه‌ی بشر درباره‌ی خودش و جایگاهش در جهان را نقل می‌کند.

اگر شیفته‌ی هنرید و در پی اطلاعاتی بیش‌تر و مفصل‌تر درباره‌ی سرگذشت آثار و هنرمندان محبوبتان، و یا حتی اگر نمی‌توانید بین تیسین و دکونینگ فرق بگذارید، اما مشتاقید که بیاموزید، تاریخ هنر به زبان آدمیزاد به کارتان می‌آید. این کتاب شما را به سفری در میان آثار هنری سیزده هزاره می‌برد، و با جنبش‌های هنری، هنرمندان و آثار هنری شاخص آشنایتان می‌کند و سیر فرهنگی ووقایعی را که باعث باروری آن‌ها شده به شما معرفی می‌کند.

این کتاب با کمک عکس‌های سیاه‌وسفید با کیفیت در لابه‌لای مطالب و یک گالری شانزده‌صفحه‌ای از تصاویر رنگی، مطالب زیر را پوشش می‌دهد:

بروز و افول هنر کلاسیک در یونان و روم
تفاوت‌های هنر رنسانس و منریسم
چگونه انقلاب صنعتی باعث بروز رمانتی‌سیم شد
چگونه و چرا پست‌امپرسیونیسم از دل امپرسیونیسم زاده شد
کانستراکتیویسم، داداییسم، سورئالیسم، و دیگر ایسم‌های قرن بیست
هنر التقاطی روز

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ هنر به زبان آدمیزاد

  • ناشر: هیرمند
  • کد کتاب: 23103
  • موجودی: در انبار
  • 360,000ریال
  • 320,000ریال
  • 5 یا بیشتر 260,000ریال

برچسب ها: جسی برایانت وایلدر, آهنگ حقانی, تاریخ هنر, هنر مدرن, مدرنیته, نقاشی, مجسمه سازی, معماری, پیکره سازی, کتاب تاریخ هنر به زبان آدمیزاد