كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ هرودوت

تاریخ هرودوت

نویسنده: جرج راولین سن
مترجم: غ.وحید مازندرانی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 3

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

این کتاب ترجمه ای است از خلاصه تاریخ هرودوت که از قرن پنجم پیش از میلاد به جای مانده است و از مهمترین کتب تاریخی دنیا به شمار می رود. هرودوت در این کتاب اطلاعات سودمندی درباره تاریخ و جغرافیای ملل قدیم به دست می دهد و به ویژه تاریخ نخستین شاهنشاهان هخامنشی را روشن می سازد. هرودوت در بیان وقایع تاریخی مربوط به ایرن گرچه از هم میهنان یونانی خود جانب داری می کند ولی در نقل فضایل قوم ایرانی از جاده انصاف منحرف نمی گردد.

تاریخ هرودوت یا کتاب تواریخ کتاب تاریخی است که توسط هرودوت، مورخ یونانی نوشته شده‌است. این کتاب اولین کتاب تاریخ در جهان به‌شمار می‌رود و شامل ۹ کتاب است. شرح زندگانی ۴ شاه ایرانی کوروش بزرگ، کمبوجیه یکم، داریوش بزرگ، خشایارشا در تاریخ هرودوت آمده‌است.

تاریخ هرودوت ابتدا در قرن پانزدهم میلادی در اروپا از یونانی به زبان لاتین ترجمه شد. هنری راولینسون شرق‌شناس معروف و کاشف خط میخی در پادشاهی محمدشاه قاجار به عنوان مربی نظامی در فوج کرمانشاه به خدمت اشتغال داشت و ضمن همین خدمت به کاوش و پژوهش در زمینهٔ کشف خط میخی همت گماشت و سرانجام موفق شد. اندکی پس از کشف خط میخی توسط او، برادرش جورج راولینسون از آن اکتشاف مهم تاریخی بهره گرفت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ هرودوت

  • 0ریال

برچسب ها: جرج راولین سن, غ.وحید مازندرانی, تواریخ, تاریخ تمدن, تاریخ جهان باستان, تاریخ ایران باستان, تاریخ جهان, تاریخ یونان, کتاب تاریخ هرودوت