كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ نگری و تاریخ نگاری دکتر زرین کوب

تاریخ نگری و تاریخ نگاری دکتر زرین کوب

نویسنده: محمد بختیاری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

نویسنده در کتاب حاضر و در هفت فصل به بررسی و مطالعه اندیشه تاریخ‌نگری و تاریخ‌نگاری دکتر «عبدالحسین زرین‌کوب» (1378 - 1301 ه .ش) پرداخته است. در این راستا نخست نمایی کلی از اوضاع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران در دوره پهلوی ترسیم می‌شود. سپس زندگی زرین‌کوب از دوران کودکی تا زمان پیری و فوت مطالعه می‌گردد. آن‌گاه تفکر تاریخی زرین‌کوب از کتاب «تاریخ در ترازو» به قلم خود ایشان استخراج و بیان می‌شود.

پس از آن تأثیر مکاتب تاریخ‌نگاری و نیز آرای متفکران و مورخان و صاحب‌نظر در حوزه مسائل فلسفی و نظری تاریخ بر بینش و روش تاریخ‌نگاری زرین‌کوب تبیین می‌گردد. در ادامه نحوه شروع تاریخ‌نگاری علمی در ایران و تغییرات شکل گرفته در آن در طول تاریخ و جایگاه و نقش زرین‌کوب در آن تغییر، مطالعه و تأثیر ناسیونالیسم بر تاریخ‌نگاری زرین‌کوب شرح داده می‌شود. در پایان پس از پرداختن به دیدگاه‌های زرین‌کوب درباره شیوه صحیح و علمی تاریخ‌نویسی و ویژگی‌های تاریخ‌نگاری به بررسی پژوهش‌های تاریخی زرین‌کوب به منظور ارائه مصادق و نمونه‌های واقعی، پرداخته می‌شود. شایان ذکر است کتاب با آلبومی از تصاویر دکتر زرین‌کوب مستند شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ نگری و تاریخ نگاری دکتر زرین کوب

  • 200,000ریال

برچسب ها: محمد بختیاری, عبدالحسین زرین کوب, تاریخ ادبیات ایران, نویسندگان ایران, مقالات ادبی, مقالات تاریخی, کتاب تاریخ نگری و تاریخ نگاری دکتر زرین کوب