منو
سبد خرید

تاریخ نگری و تاریخ نگاری جنگ ایران و عراق

تاریخ نگری و تاریخ نگاری جنگ ایران و عراق
تاریخ نگری و تاریخ نگاری جنگ ایران و عراق
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130756 - 117/1
  • وزن: 0.30kg
450,000 ریال

تاریخ نگری و تاریخ نگاری جنگ ایران و عراق

به کوشش: علیرضا کمری
ناشر: مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات

 این کتاب فراهم‌شده از مقالات، گفتارنوشت‌ها، گفت‌وگوها و سخنرانی است که در نشریه نگین ایران، فصلنامه مطالعات جنگ ایران و عراق در شماره‌های 13، 18، 22، 23 درباره مباحث مربوط به تاریخ‌نگاری و تاریخ‌نگری جنگ/ دفاع مقدس چاپ و منتشر شده‌اند.

از آنجا که مندرجات مذکور نخستین تکاپوها درباره تاریخ‌شناسی جنگ به شمار می‌آیند، بالطبع مُبرای از کاستی و ایراد نمی‌توانند بود و به وَجه اولی به رغم توجه مُدوِّن به تنظیم و چینش معنادار مطالب، پیوستگی و بایستگی دقیق و هم‌رتبگی محتوا در چنان که از دستاورد و تألیفی یکپارچه متوقع است، از آن انتظار نباید داشت.

از آنجایی که دربرگیرنده مباحث نظری تحلیلی و نقد و بررسی تاریخ‌نگاری دفاع مقدس آن هم از صاحب‌نظران نامی است، بی‌شک از منابع اصلی و معتبر محل رجوع محققان و پژوهشگران به ویژه دانشجویان و اساتید خواهد بود. امید است در چاپ بعدی برخی موارد از آن جمله فهرست اعلام که نیاز ضروری است بر آن افزوده شود. ضمن اینکه ارایه یک کتاب‌شناسی گزیده از کتاب‌هایی که پیرامون تاریخ‌نگاری دفاع مقدس نگارش یافته می‌تواند برای محققان مُبتدی سودمند باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات