كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ موسیقی آذربایجان

تاریخ موسیقی آذربایجان

نویسنده: فریدون شوشینسکی
مترجم: سیروس لطفی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 604
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 119308

 

 

مروری بر کتاب 

...اما آنچه در موسیقی آذربایجان تامل بر انگیز و در نوع خود جالب است ، علاقه هنر دوستان و حتی هنرمندان به آواز بیش از نوازندگیست ؛ که خود تاثیر بسزایی در روند رشد آواز این دیار نسبت به نوازندگی داشته است . 
موسیقی در دول حاکم بر آذربایجان چه در زمانی که بخشی از خاک روسیه بود و چه در زمان حال که کشوری مستقل است دارای اهمیت ویژه ای بوده است . تاسیس کنسرواتور های بزرگ باعث حضور علاقه مندان به یادگیری موسیقی( که کم هم نیستند ) میگردد که با تکیه بر آموخته های آکادمیک خود و تلمذ از محضر اساتید بزرگ آذربایجان و با استفاده از تجربه های این بزرگان ، تبدیل به هنرمندان کارکشته و زبر دست موسیقی آن دیار میشوند نتیجه اهمیت دولتمردان آن دیار به هنر موسیقی آذربایجان است . رامیز قلی اف استاد تار آذربایجانی در مصاحبه ای با نشریه کیملیک بیان میدارد : " هنرستانهای رسمی موسیقی مطلقاً لازم هستند ، و هنر مند باید مالک این علم باشد ؛ابتدا باید بر علم موسیقی خود واقف باشیم سپس موسیقی جهان را آموخته و به مقام مقایسه این دو نائل شویم "

از طرف دیگر حمایت مالی دولت از هنرمندان ، عدم تکثیر غیر قانونی آثار هنری ، اجرای متعدد کنسرتهای موسیقی و بسیاری دیگر از عوامل نیز باعث گردیده اند تا هنرمندان بتوانند فعالیت هنری خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و به علاقه مندان خود عرضه نمایند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ موسیقی آذربایجان

  • ناشر: دنیای نو
  • کد کتاب: 119308
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: فریدون شوشینسکی, سیروس لطفی, تاریخ موسیقی, تاریخ آذربایجان, موسیقی