منو
سبد خرید

تاریخ مطهر در احوالات حضرت ختمی مرتبت (ص)

تاریخ مطهر در احوالات حضرت ختمی مرتبت (ص)
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ مطهر در احوالات حضرت ختمی مرتبت (ص)
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123269 - 106/6
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

تاریخ مطهر در احوالات حضرت ختمی مرتبت (ص)

نویسنده: اکبر اعتضاد مظفری
ناشر: بنگاه عالی کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 168
اندازه کتاب: وزیری جلد سخت - سال انتشار: 1320 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو غ لبه جلد کتاب چسب زده شده
 

مروری بر کتاب 

زندگانی رسول مکرم اسلام (ص)

 پیامبر(ص) با دریافت آیه‌های آغازین سوره علق که نخستین آیه‌های نازل شده بر اوست، و پس از مبعوث شدن به پیامبری، به داخل مکه بازگشت و به خانه رفت. در خانه، سه تن حاضر بودند: خدیجه، همسرش، علی بن ابیطالب(ع)، پسرعمویش، و زید بن حارثه. پیامبر(ص) دعوت به توحید را نخست از خانواده خود آغاز کرد و اولین کسی که از زنان به او ایمان آورد، همسرش خدیجه، و از مردان، پسرعمویش علی بن‌ابی‌طالب(ع) بود که تحت سرپرستی پیامبر بود. در منابع فرق گوناگون اسلامی، از برخی دیگر همچون ابوبکر و زید بن حارثه به عنوان نخستین گروندگان به اسلام نام برده شده است.

یاران پیامبر بعد از درگیری کوتاهی برای عبادت به خانه ارقم رفته و در آنجا پنهان شدند. درگیری اینگونه آغاز شد که روزی سعد بن ابی وقاص با چند نفر از اصحاب رسول خدا(ص) نماز می‌گذارد که چند نفر از مشرکین با آن‌ها به ستیز برخواستند و جنگ در میان آنان در گرفت سعد مردی از مشرکان را با استخوان فک شتری زخمی کرد و این نخستین خونی بود که در اسلام ریخته شد. پس از این واقعه رسول خدا و یارانش در خانه ارقم پنهان شدند تا اینکه دستور علنی شدن دعوت ابلاغ شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات