كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ مطبوعات فارس ؛  دوره قاجار

تاریخ مطبوعات فارس 

نویسنده:  سیروس رومی
ناشر: نوید شیراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

دوره قاجار - مصور

 ‌هدف اصلي من از نوشتن اين كتاب شناساندن مطبوعات فارس بود؛ زيرا نام روزنامه‌هاي فارس در كتابهاي زيادي به صورت فهرست‌وار آمده بود كه لازم بود نظمي به آنها داده شود و دانستني‌هاي بيشتري در اختيار علاقمندان قرار گيرد....

در دورة قاجاریه به دلیل رفت و آمد ایرانیان به اروپا و آشنایی با غرب، پدیده های غربی مانند روزنامه، چاپ، رادیو، عکاسی و سینما که پدیده های فرهنگی هستند، به اضافة گرایش ساماندهی احزاب و گفتوگو از آزادی و دموکراسی، زمینه های تغییر و تحولات بنیادین را در کشور پیریزی کرد. به خصوص پس از امضای حکم مشروطیت توسط مظفر الدین شاه، به خصوص مطبوعات فعالیت زیادی داشتند.

علاقه‌مندان با خواندن اين كتاب مي‌توانند در مورد 58 نشريه فارس در زمان قاجار اطلاعاتي كسب كنند و ديگر نيازمند ورق زدن بيش از 20 كتاب در اين مورد نيستند. وي افزود: كتاب تاريخ مطبوعات فارس شامل چهار جلد است كه جلد اول آن به بررسي مطبوعات فارس در دوره قاجار پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ مطبوعات فارس ؛ دوره قاجار

  • ناشر: نوید شیراز
  • کد کتاب: 97096 - 112/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیروس رومی, تاریخ مطبوعات ایران, تاریخ سیاسی ایران, مطبوعات فارس, قاجار, ناصرالدین شاه, امیر کبیر, کتاب تاریخ مطبوعات فارس ؛ دوره قاجار