كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ مطبوعات فارس ؛  دوره محمدرضا شاه پهلوی

تاریخ مطبوعات فارس 

نویسنده:  سیروس رومی
ناشر: نوید شیراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 720
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

دوره محمدرضا شاه پهلوی

 ‌هدف اصلي من از نوشتن اين كتاب شناساندن مطبوعات فارس بود؛ زيرا نام روزنامه‌هاي فارس در كتابهاي زيادي به صورت فهرست‌وار آمده بود كه لازم بود نظمي به آنها داده شود و دانستني‌هاي بيشتري در اختيار علاقمندان قرار گيرد....

پس از شهریور 1320 و برکنار شدن رضاشاه و روی کارآمدن محمدرضا، فارس در وضعیت بد اقتصادی دست و پا می‌زد و جنگ جهانی دوم سایة سنگین خود را حتی تا درون خانه‌ها کشیده بود و دود آتش جنگ که در اروپا جریان داشت، به چشم مردم فارس نیز می‌رفت. در این اوضاع و احوال تنها روزنامه‌ای که از زمان رضاشاه منتشر می‌شد، گلستان بود. اما با رفتن رضاشاه، روزنامه‌هایی مانند استخر، پارس قدیم و بهار ایران تصمیم به چاپ و انتشار گرفتند. اما نخستین روزنامه‌ای که بعد از شهریور 1320 امتیاز جدید گرفت، روزنامه پارس به مدیریت فضل‌الله شرقی بود که بعدها یکی از بهترین روزنامه‌های کشور شد. بهاءالدین پازارگاد نیز خورشید ایران را در تهران دوباره چاپ کرد و به این ترتیب سال 1321 آغاز دورة نوینی در روزنامه‌نگاری فارس گردید.

در کتاب حاضر، تاریخ مطبوعات استان فارس در دورة محمدرضا شاه پهلوی یعنی از سال 1321 تا 1357 خورشیدی سال به سال بررسی شده است. نگارنده در ابتدا اوضاع سیاسی و اجتماعی دورة رضاشاه را بررسی کرده و سپس فهرست روزنامه‌های فارس را آورده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ مطبوعات فارس ؛ دوره محمدرضا شاه پهلوی

  • ناشر: نوید شیراز
  • کد کتاب: 96915 - 112/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیروس رومی, تاریخ مطبوعات ایران, تاریخ سیاسی ایران, مطبوعات فارس, پهلوی, محمدرضا شاه, کتاب تاریخ مطبوعات فارس ؛ دوره محمدرضا شاه پهلوی