كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ مشروطه ایران ؛ دو جلدی

تاریخ مشروطه ایران 

نویسنده: احمد کسروی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 934
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 15

کمیاب - کیفیت : عالی 

 

مروری بر کتاب 

مصور

تاریخ مشروطه ایران کتابی است نوشته احمد کسروی به سال ۱۳۱۹ خورشیدی .این نبشته برجسته‌ترین سند نوشته شده درباره رویداد مشروطه و چند و چون آن می‌باشد و همچنان آبشخور و گواه پژوهش‌های تاریخی است.کسروی انگیزه‌های زیر را برای نگارش این نبشته بر می‌شمرد:

کسروی می‌گوید : «سی سال گذشت و یکی از آنان که در جنبش پا در میان داشته بود و یا خود می‌توانست آگاهیهایی گرد آورد به نوشتن آن برنخاست، و من دیدم داستان‌ها از میان می‌رود و در آینده کسی گرد آوردن انها نخواهد توانست . یک جنبشی که در زمان ما رخ داده، اگر ما داستان آن را ننویسیم دیگران چگونه خواهند نوشت؟!...»

بررسی رازهای ناکامی جنبش 
شناساندن قهرمانان راستین و پیشگیری از واژگونه نمایی تاریخ 
پیشگیری از چسباندن این جنبش به بیگانگان 
یاداوری کوشش کسانی که در آینده کنار گذارده شدند. 
پیشگیری از نوشته شدن تاریخ میهن به دست بیگانه 
و ...

می دانیم که چون نادرشاه کشته گردید آن بزرگی که با کوششهای خود برای ایران پدید آورده بود از میان رفت. ولی ایران باز یکی از کشورهای بنام آسیا شمرده می شد، و کریمخان و جانشینان او اگر چیزی به کشور نیفزودند چیزی هم از آن نکاستند.

لیکن در زمان قاجاریان ایران بسیار ناتوان گردید، و از بزرگی و جایگاه و آوازه آن بسیار کاست و انگیزه این بیش از همه یک چیز بود و آن اینکه جهان دیگر شده و کشورها به تکان آمده ولی ایران به همان حال پیشین باز می ماند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ مشروطه ایران ؛ دو جلدی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 99433 - 209/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمد کسروی, تاریخ مشروطه ایران, تاریخ مشروطیت, تاریخ اجتماعی ایران, تاریخ سیاسی ایران, قاجار, مشروطه, کتاب های نایاب, تاب تاریخ مشروطه ایران